Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z Waldemarem Borysewiczem, dyrektorem OSIR w Suwałkach przedstawili dziś na konferencji prasowej szczegóły związane z organizacją 70 mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 1-3 lipca 2016 roku na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach.

– Suwałki po raz pierwszy w historii będą gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. To wielki prestiż, wyróżnienie dla Suwałk ale także i sprawdzian tego jak spisze się nasz zmodernizowany stadion lekkoatletyczny – powiedział podczas konferencji Prezydent Suwałk.

Przyszłoroczne zawody będą ostatnim sprawdzianem formy dla juniorów przed mistrzostwami świata w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w Kazaniu. Na zawody w Suwałkach przyjedzie ponad 1000 zawodników z całej Polski. Zdaniem Prezydenta Suwałk będzie to doskonała okazja do promocji miasta.

– Nie ukrywam, że zabiegaliśmy o organizację tej imprezy. Udało nam się i teraz musimy udowodnić, że jesteśmy w stanie przygotować tak duże sportowe święto – dodał Czesław Renkiewicz, który również poinformował, że powoła specjalny komitet, który będzie pracował nad organizacją Mistrzostw.

Waldemar Borysewicz, dyrektor OSIR w Suwałkach zapowiedział, że już 13 października na zmodernizowanym stadionie w Suwałkach odbędą się pierwsze zawody, a zmagać się w nich będą uczniowie z suwalskich szkół.