„Mieszkanie za remont” – II edycja

„Mieszkanie za remont” – II edycja

ZBM TBS ogłasza II nabór wniosków w ramach programu „Mieszkanie za remont”. Miejska spółka udostępnia kolejną pulę wolnych i niezamieszkałych mieszkań osobom, które byłyby zainteresowane ich wyremontowaniem na własny koszt po to by mogły je wynająć na preferencyjnych warunkach.

– Pierwszy próbny nabór uruchomiliśmy wiosną tego roku. Miejska spółka ZBM TBS wytypowała wtedy 11 mieszkań. Zgłosiły się 43 osoby. Po weryfikacji złożonych wniosków kryteria formalne spełniło 24 z nich. Ostatecznie mieszkania wyremontowało i wynajęło 8 osób. Koszt prac remontowych wyniósł 240.000 zł  – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Oczywiście w programie pod uwagę brane są następujące kryteria:

  • kryterium dochodowe,
  • nie posiadanie tytułu prawnego do innego lokalu położonego na terenie Miasta Suwałki lub w powiecie suwalskim, w dniu zawarcia umowy najmu lokalu komunalnego,
  • zamieszkiwanie na terenie Miasta Suwałki,
  • brak zobowiązań finansowych wnioskodawcy z tytułu najmu lub bezumownego zajmowania lokalu mieszkalnego,
  • posiadanie niezbędnych środków finansowych na remont lokalu mieszkalnego.

Teraz przedstawiciele ZBM TBS w II turze proponują kolejne 12 mieszkań. Z Ich wykazem można zapoznać się w załączniku. Koszt remontów mieszkań może wynieść nawet blisko 440 000 zł.

Z ogłoszeniem o naborze wniosków oraz z samym wnioskiem można zapoznać się w załącznikach pod tym tekstem. Nabór chętnych do udziału w programie trwa do 15 października 2023 roku.
Program „Mieszkanie za remont” to kolejna – obok programu „Od najemcy do właściciela”- z propozycji naszego miasta skierowana do tych mieszkańców Suwałk, którzy nie mają swojego mieszkania, a byliby zainteresowani długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem jednego z lokali należących do MiastaDo pobrania:

Top