„Mieszkanie za remont” – duże zainteresowanie

„Mieszkanie za remont” – duże zainteresowanie

Aż 28 wniosków wpłynęło do ogłoszonej przez suwalski ZBM TBS II edycji programu „Mieszkanie za remont”. Miejska spółka udostępnia kolejną pulę wolnych i niezamieszkałych mieszkań osobom, które są zainteresowane ich wyremontowaniem na własny koszt po to by mogły je wynająć na preferencyjnych warunkach.

Pierwszy próbny nabór uruchomiliśmy wiosną tego roku. Miejska spółka ZBM TBS wytypowała wtedy 11 mieszkań. Do ogłoszonego naboru zgłosiły się 43 osoby. Po weryfikacji złożonych wniosków kryteria formalne spełniło 24 z nich. Ostatecznie mieszkania wyremontowało i wynajęło 8 osób. Koszt remontów wyniósł 240 000 zł  – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Widzimy, że formuła spotyka się z zainteresowaniem naszych mieszkańców. Świadczy o tym kolejny dobrze przeprowadzony nabór, gdzie chętnych jest więcej niż mieszkań – dodaje Prezydent Suwałk.

Teraz przedstawiciele ZBM TBS w zweryfikują złożone wnioski, a następnie oceni je Komisja Mieszkaniowa działająca przy spółce.

W II turze zaproponowano 12 mieszkań. Koszt ich remontów może wynieść nawet blisko 440 000 zł.
Program „Mieszkanie za remont” to kolejna – obok programu „Od najemcy do właściciela” – z propozycji naszego miasta skierowana do tych mieszkańców Suwałk, którzy nie mają swojego mieszkania, a byliby zainteresowani długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem jednego z lokali należących do Miasta.

Top