Mieszkanie za remont

Mieszkanie za remont

ZBM TBS ogłasza II nabór wniosków w ramach programu „Mieszkanie za remont”. Miejska spółka udostępnia kolejną pulę wolnych i niezamieszkałych mieszkań osobom, które byłyby zainteresowane ich wyremontowaniem na własny koszt, po to by mogły je wynająć na preferencyjnych warunkach.

– Pierwszy próbny nabór uruchomiliśmy wiosną tego roku. Miejska spółka ZBM TBS wytypowała wtedy 11 mieszkań. Zgłosiły się 43 osoby. Po weryfikacji złożonych wniosków kryteria formalne spełniło 24 z nich. Ostatecznie mieszkania wyremontowało i wynajęło 8 osób. Koszt prac remontowych wyniósł 240 tys. zł – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W programie pod uwagę brane są następujące kryteria: kryterium dochodowe; nie posiadanie tytułu prawnego do innego lokalu położonego na terenie Miasta Suwałki lub w powiecie suwalskim; w dniu zawarcia umowy najmu lokalu komunalnego, zamieszkiwanie na terenie Miasta Suwałki; brak zobowiązań finansowych wnioskodawcy z tytułu najmu lub bezumownego zajmowania lokalu mieszkalnego; posiadanie niezbędnych środków finansowych na remont lokalu mieszkalnego.

Teraz przedstawiciele ZBM TBS w II turze proponują kolejne 12 mieszkań w pięciu lokalizacjach: ul. Wojska Polskiego, T. Noniewicza, Wesoła, T. Kościuszki, L. Waryńskiego. Z ich wykazem oraz samym wnioskiem można zapoznać się na stronach internetowych: zbm.suwalki.pl i um.suwalki.pl Łącznie koszt remontów mieszkań może wynieść nawet blisko 440 tys. zł.

Nabór chętnych do udziału w programie trwa do 16 października 2023 roku.

Program „Mieszkanie za remont” to kolejna – obok programu „Od najemcy do właściciela”– z propozycji naszego miasta skierowana do tych mieszkańców Suwałk, którzy nie mają swojego mieszkania, a byliby zainteresowani długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem jednego z lokali należących do Miasta.

Top