Mieszkanie za remont

Mieszkanie za remont

Suwalski samorząd chce udostępnić pulę wolnych i niezamieszkałych mieszkań do wynajęcia. Osoby, które byłyby zainteresowane ich wyremontowaniem na własny koszt i we własnym zakresie będą mogły je wynająć na preferencyjnych warunkach. Oczywiście by zostać uczestnikiem programu trzeba będzie spełnić określone warunki. Pod uwagę będzie brane m.in.: kryterium dochodowe; nie posiadanie tytułu prawnego do innego lokalu położonego na terenie Miasta Suwałki lub w powiecie suwalskim, w dniu zawarcia umowy najmu lokalu komunalnego; zamieszkiwanie na terenie Miasta Suwałki; brak zobowiązań finansowych wnioskodawcy z tytułu najmu lub bezumownego zajmowania lokalu mieszkalnego; posiadanie niezbędnych środków finansowych na remont lokalu mieszkalnego.
– To kolejna – obok programu „Od najemcy do właściciel”– z propozycji naszego miasta skierowana do tych mieszkańców Suwałk, którzy nie mają swojego mieszkania, a byliby zainteresowani długoterminowym, stabilnym i atrakcyjnym najmem jednego z lokali należących do Miasta. Mam nadzieję, że oferta spotka się z zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem – zauważył prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
Realizacja programu „Mieszkanie za remont” dla zainteresowanych osób będzie oznaczać przede wszystkim: znaczne skróceniu czasu oczekiwania na objęcie lokalu komunalnego; umowa najmu lokalu mieszkalnego na czas nieokreślony; niższy czynsz i stabilne warunki najmu w porównaniu do umów zawieranych na rynku wtórnym; zwolnienie z płatności czynszu na czas remontu; zwolnienie z wpłaty kaucji mieszkaniowej; możliwość wykupu mieszkania na własność.
Miejska spółka ZBM TBS przeprowadziła szeroką analizę miejskiego zasobu mieszkaniowego. W 2023 r. pozyskanych zostanie około 100 mieszkań. Zostaną one przeznaczone na realizację tzw. „listy rocznej” i wykwaterowania oraz konieczność zapewniania lokali zamiennych.
ZBM TBS ogłosił pierwszy nabór na realizację programu „Mieszkanie za remont”. Spółka poszukuje chętnych na remont 11 mieszkań przy ulicach: T. Kościuszki, Wesołej, M. Curie-Skłodowskiej i na Osiedlu II. Szczegóły na stronie ZBM TBS.

Top