W 60 rocznicę śmierci Aleksandry ze Szczerbińskich Piłsudskiej w suwalskiej Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Piłsudskiej odbyły się miejskie obchody Roku Aleksandry Piłsudskiej. Uczestniczyli w nich m.in: posłowie Stefan Krajewski i Jarosław Zieliński, wicewojewoda podlaski Bogusława Szczerbińska, wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego Cezary Cieślukowski, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz ze swoim zastępcą Romanem Rynkowskim, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec, radni, starosta suwalski Witold Kowalewski oraz uczniowie i pracownicy SP nr 2 i przedstawiciele suwalskich szkół, instytucji miejskich i organizacji.

Co roku 31 marca obchodzimy święto szkoły, ale w tym roku jest ono szczególnie uroczyście obchodzony ze względu na ogłoszony Rok Aleksandry Piłsudskiej. Z tej okazji we współpracy z Pocztą Polską wydaliśmy trzy karty pocztowe – powiedziała dyrektor SP nr 2 Ewa Brzozowska.

 Nie ulega wątpliwości, że z Suwałk pochodziło wiele wybitnych osób. Jedną z nich była właśnie Aleksandra Piłsudska, która doczekała się nazwania właśnie tej szkoły jej imieniem. Ma w Suwałkach też swoją ulicę, Powstała także inicjatywa budowy pierwszego w Polsce pomnika, który miałby stanąć w naszym mieście – powiedział prezydent Cz. Renkiewicz.

Uczniowie szkoły przygotowali część artystyczną. Można było też obejrzeć galerię zdjęć poświęconych patronce.