Miejski punkt zbiórki czynny w weekend

Miejski punkt zbiórki czynny w weekend

W najbliższy weekend 5-6 marca 2022 r. punkt zbiórki darów dla obywateli ogarniętej wojną Ukrainy zlokalizowany w Suwałki Arenie, ul. Zarzecze 26 (wjazd od strony Zalewu Arkadia  – od ul. 24 sierpnia) będzie dalej czynny w godzinach 8- 18. Wszystkie rzeczy będą kolportowane przez Agencję Rezerw Materiałowych na Ukrainę oraz dla ludności ukraińskiej, która trafi do Suwałk i innych miast.

Przypominamy, iż w mijającym tygodniu 10 palet z najpotrzebniejszymi rzeczami i dwa małe oraz dwa duże agregaty prądotwórcze zostały przekazane przez Miasto Suwałki naszym partnerom w Tarnopolu. Dzięki mobilizacji i wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców, udało się uruchomić punkt zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy wraz z punktem doradztwa dla cudzoziemców. Dodatkowo, utworzona została całodobowa miejska infolinia, na którą mogą dzwonić wszystkie osoby chcące zaczerpnąć informacji, a także pomóc jedności ukraińskiej.

W chwili obecnej w szczególności potrzebne są:

  • artykuły dziecięce
  • odzież termiczna
  • karimaty
  • buty z wytrzymałą podeszwą (w tym trekkingowe)

Spis rzeczy, które są zbierane w punkcie utworzonym przez suwalski samorząd, przy ścisłej współpracy ze Związkiem Ukraińców w Suwałkach: TUTAJ

Top