Miasto współpracuje z SALOS

Miasto współpracuje z SALOS

Prezydent Suwałk podpisał w środę (6 kwietnia) umowę z Dariuszem Ułanowiczem, Prezesem Zarządu SL SALOS, która opiewa na kwotę 35.000 zł i zakłada realizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z Suwałk. Również dziś został ogłoszony przetarg na projekt i budowę boiska typu „orlik”, które powstanie przy ul. Pileckiego. To projekt z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, którego wnioskodawcą był właśnie suwalski SALOS.

– Cieszę się, że Państwa organizacja skutecznie angażuje się w krzewienie wśród dzieci i młodzieży zaangażowania w sport oraz zdrowy tryb życia. Uzupełniacie Państwo ofertę wielu klubów i akademii sportowych z Suwałk, w których z różnych przyczyn nie każde dziecko może uczestniczyć – mówił podczas spotkania z Prezesem SALOS Czesław Renkiewicz – Dziękuję również za zaangażowanie w rozwój Suwałk i skuteczne doprowadzenie do realizacji jednego z projektów z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, który zostanie zrealizowany w sąsiedztwie Parafii Matki Bożej Miłosierdzia.  Mam nadzieję, ze dzieci skupione wokół SALOS i nie tylko będą mogły jeszcze w tym roku korzystać z nowego boiska, które wybuduje Miasto – dodał Prezydent Suwałk.

Zadanie na które SALOS otrzymał z Miasta 35.000 zł polegać będzie na wsparciu młodzieży trenującej w strukturach Stowarzyszenia oraz dzieci, które oczekują uczestnictwa w rywalizacji sportowej, a z różnych przyczyn nie mogą tego robić w innych klubach czy stowarzyszeniach. Realizowane będą zajęcia ruchowe, pozalekcyjne poprzez prowadzenie regularnych treningów w dyscyplinach: piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy, zajęcia ogólnorozwojowe SALIOS KIDS, gra w piłkarzyki, warcaby, organizacji cyklu turniejów i sparingów w celu sprawdzenia posiadanych umiejętności. Dzieci będą również brały udział w wyjazdach na imprezy rangi mistrzowskiej w celu reprezentowania Miasta Suwałki na arenach ogólnopolskich.

Boisko, które ma powstać przy ul. Pileckiego to projekt zgłoszony do głosowania w ramach tegorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał 1849 głosów i zajmując 2 miejsce zakwalifikował się do realizacji. Firma, która wygra przetarg będzie musiała najpierw zaprojektować boisko, uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie je wybudować. Będzie miała na to 210 dni od momentu podpisania umowy. Oferty w przetargu należy składać do 20 kwietnia. Z zapisami przetargu można zapoznać się TUTAJ.

Top