Miasto gotowe do sprzedaży węgla, ale nie ma węgla

Miasto gotowe do sprzedaży węgla, ale nie ma węgla

Surowiec miał być odebrany z Białegostoku w dniach 28 – 30 listopada. Niestety termin ten został odwołany przez spółkę Skarbu Państwa PGE Paliwa i nie wskazano, kiedy węgiel będzie dostępny. Na stronie suwalskiego Urzędu Miejskiego ukazała się informacja:

Władze Miasta chcąc wesprzeć swoich mieszkańców w sezonie grzewczym przystąpiły do państwowego programu sprzedaży taniego węgla i wywiązały się z wszystkich obowiązków. Podpisano umowy z PGE PALIWA na dostarczenie węgla oraz z firmą  Transbud Ełk na sprzedaż surowca Suwalczanom. Zostały zebrane również wnioski od Suwalczan.

Aktualnie zapotrzebowanie pochodzi od 253 mieszkańców na 366 ton węgla. 159,5 tony to ekogroszek, 205 to orzech lub kostka.

Mimo wskazania terminu odbioru węgla na początek przyszłego tygodnia, termin ten został odwołany. Czekamy na informację kiedy będziemy mogli odebrać węgiel z Białegostoku. Niestety nie mamy wskazanego żadnej konkretnej daty.

W momencie gdy węgiel będzie już w Suwałkach, pracownik Urzędu zadzwoni do osób, które złożyły wniosek (i zostały pozytywnie zweryfikowane) aby przyszły po potwierdzenie weryfikacji wniosku. Z tym potwierdzeniem mieszkaniec uda się do Transbudu przy ul. Północnej celem zakupu węgla.

Aby zakupić węgiel należy złożyć wniosek. Jest on do pobrania ze strony Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Top