Dni Suwałk to zawsze moment, gdy do miasta przyjeżdżają przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast. W tym roku przyjechały władze: Grande – Synthe we Francji, Alytusa i Mariampola z Litwy oraz delegacje z Cesis na Łotwie i Poti w Gruzji, a także Niemcy z Waren. Rozmowy dotyczyły przyszłości współpracy w tym ważnej kwestii jaką są projekty, które mogą być finansowane z nowej perspektywy Unii Europejskiej. Podczas spotkania zostało również podpisane oficjalne porozumienie z Cesis, które po latach współpracy zostało miastem partnerskim Suwałk.

– Cieszę się, że możemy ponownie spotkać się i dalej podtrzymywać naszą wieloletnią współpracę. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować wymianę sportowo- edukacyjną wśród naszej młodzieży oraz mieć możliwość realizacji projektów transgranicznych – mówił podczas oficjalnego spotkania w Urzędzie Miejskim w sobotę (5 sierpnia) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Cieszę się, że jesteście tu z nami i bierzecie udział w święcie naszego miasta – dodał Prezydent.

Współpraca Suwałk z europejskimi miastami ma swoją wieloletnią tradycję. Najdłużej bo aż 45 lat współpracujemy z francuskim Grande – Synthe.