Do interwencji pełnej grozy doszło na wiadukcie na S 61. Zdesperowany 38-letni mężczyzna stał za barierkami i groził popełnieniem samobójstwa. Na szczęście dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło tragedii.

W środę tuż przed godziną 19 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odebrał zgłoszenie, że na wiadukcie, na drodze S 61 w stronę Budziska siedzi mężczyzna, macha rękami, dziwnie się zachowuje. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. W takich chwilach liczy się każda sekunda. Decyzje policjantów musiały być szybkie i bezbłędne. Policjanci zablokowali ruch na jezdni w kierunku granicy z Litwą. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna, która na jezdni rozstawiła skokochron. Po długiej rozmowie mężczyzna zaufał policjantom i zszedł z wiaduktu. Okazało się, że 38-latek wcześniej będąc pod wpływem alkoholu, pokłócił się z rodziną i wyszedł z mieszkania. Mężczyzna został przekazany załodze kartki pogotowia i trafił do szpitala pod opiekę specjalistów. Godna pochwalenia jest również postawa osoby, której nie był obojętny los człowieka i wezwała odpowiednie służby.

Pamiętajmy, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Twój telefon może uratować czyjeś życie!

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

Źródło: KMP w Suwałkach