Dwa złote i jeden brązowy medal wywalczyli lekkoatleci LUKS Hańczy Suwałki na mistrzostwach Polski młodzików w Bełchatowie. Gabriela Butkiewicz zajęła pierwsze miejsce w rzucie oszczepem, Kornel Rybacki wygrał bieg na 110 m ppł oraz zajął trzecie miejsce w biegu na 200 m ppł.

Rekordzistka Polski Gabriela Butkiewicz zdecydowanie wygrała rzut oszczepem dziewcząt wynikiem 45m 92 cm. Jej wszystkie rzuty były o kilka metrów dłuższe od rezultatów jakie osiągnęła druga Zuzanna Bartosiak z Płocka. Mistrzem Polski młodzików w biegu na 110 m ppł chłopców został Kornel Rybacki, który wynikiem 14.66 sek. ustanowił rekord życiowy. K. Rybacki zdobył też brązowy medal w biegu na 200 m ppł. Jego wynik 26,06 sek. W tym biegu inny zawodnik LUKS Hańcza Suwałki Paweł Gulbierz z wynikiem 27,91 sek. zajął dziesiąte miejsce. Tą samą lokatę zajął on w biegu na 110 m ppł z rekordem życiowym 15,91 sek.

W skoku w dal dziewcząt Julia Słabińska z wynikiem 5 m 21 cm zajęła szóste miejsce. W rzucie oszczepem Bartosz Taraszkiewicz wynikiem 43 m 59 cm wywalczył  ósmą lokatę. Gabriela Staniewicz była czternasta na 80 m ppł z rekordem życiowym 12,46 sek. oraz dwudziesta druga w biegu na 200 m ppł.

źródło foto: LUKS Hańcza Suwałki