Marcin Zdunik zagra w Filharmonii Suwałk

Marcin Zdunik zagra w Filharmonii Suwałk

Suwalska Orkiestra Kameralna i jej gość specjalny, znakomity polski wiolonczelista, Marcin Zdunik zapraszają na muzyczną podróż od renesansu po czasy współczesne. W programie koncertu usłyszymy kompozycje Krzysztofa Komedy, Józefa Haydna i Franciszka Schuberta.

Solistą kwietniowej Filharmonii Suwałk będzie ceniony w kraju i na świecie polski wiolonczelista, Marcin Zdunik. W ocenie znawców wyróżnia go oszałamiająca technika, wirtuozowski wdzięk i podziwu godna różnorodność zainteresowań. Suwalska Orkiestra Kameralna zagra pod dyrekcją maestro Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

W programie:

  • suita utworów na wiolonczelę improwizującą i orkiestrę smyczkową Krzysztofa Komedy w aranżacji Marcina Zdunika,
  • koncert na wiolonczelę i orkiestrę nr 1 C-dur Józefa Haydna,
  • V symfonia B-dur Franciszka Schuberta.

Marcin Zdunik to polski wiolonczelista, solista i kameralista. Wykonuje muzykę od renesansu po dzieła najnowsze, improwizuje, aranżuje i komponuje. Jest zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych (BBC Proms w Londynie, Progetto Martha Argerich w Lugano oraz Chopin i Jego Europa w Warszawie). Wystąpił jako solista na estradach wielu renomowanych sal, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Cadogan Hall w Londynie i Rudolfinum w Pradze. Wielokrotnie partnerowały mu znakomite zespoły – m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Kameralnąa Unii Europejskiej, City of London Sinfonia, Orkiestra Sinfonia Varsovia i City of London Sinfonia, a także wybitni dyrygenci – np. Andrzej Boreyko, Antoni Wit i Andres Mustonen.

Koncert odbędzie się 8 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 w Sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Bilety w cenie 40 zł dostępne są w sprzedaży internetowej oraz w kasie SOK. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%.

Uwaga! Naszych Czytelników zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, do wygrania jedno podwójne zaproszenie na Filharmonia Suwałk. Koncert na wiolonczelę i orkiestrę. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać hasło „Filharmonia Suwałk” na adres kontakt@dwutygodniksuwalski.pl. Należy również polubić na facebooku stronę Dwutygodnik Suwalski oraz wpis dotyczący konkursu. Zwycięzcę poinformujemy drogą e-mailową. Zapraszamy! KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Top