Malow Festiwal Badmintona

Malow Festiwal Badmintona

W hali Suwałki Arena rozpoczął się największy badmintonowy turniej młodzieżowy w Polsce. W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyli m.in. poseł Mieczysław Baszko, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec i wiceprzewodniczący RM Jacek Niedźwiedzki oraz Henryk Owsiejew i Roman Kaleta z firmy Malow. W turnieju rywalizuje ponad 400 zawodników z 21 krajów. Turniej odbywa się w dwóch halach. W hali Suwałki Arena rywalizują badmintoniści w Polish U17 International. Jest to turniej zaliczany do Europejskiej listy rankingowej. W hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2 odbywa się turniej Young Days, gdzie rywalizują zawodnicy do lat 15, 13, 11 oraz 9.

Ze zmiennym powodzeniem w pierwszych grach rywalizowali młodzi badmintoniści SKB Suwałki w Polish U17 International. Aleksandra Wilczewska grająca w parze z Pawłem Kiszczykiem pokonali 21:5, 21:10 Słowaków. Swój pierwszy pojedynek wygrał też Jan Szeszko grający z Wiktorią Banaszewską, którzy pokonali parę francusko-holenderską. Niestety swój pierwszy mecz przegrała Aleksandra Wasilewska grająca z Mateuszem Tumialisem. Ulegli oni 12:21,23:21,10:21 Estończykom. Wszyscy troje młodzi badmintoniści SKB będą jeszcze rywalizować w grach podwójnych dziewcząt i chłopców, a A. Wasilewska i A. Wilczewska zagrają też w grach pojedynczych dziewcząt.

W sobotę (18.03) gry w obu suwalskich halach rozpoczną się o godz. 10 , a w niedzielę gry rozpoczną się o godz. 9. Finał Turniej Polish U17 International w hali Suwałki Arena zaplanowano na godz. 13.

Top