2 września zorganizowana została uroczystość wieńcząca pracę zespołu projektowego pod nazwą „Malow 4”. Uroczystość odbyła się na terenie magazynu w nowej hali.

Zaproszeni zostali wszyscy pracownicy z osobami towarzyszącymi i przedstawiciele firm, którzy realizowali inwestycję. W uroczystości uczestniczyli między innymi, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz z małżonką, zastępca prezydenta Ewa Sidorek, Zdzisław Przełomiec przewodniczący Rady Miejskiej, zastępca prezesa SSSE SA Jan Stanislaw Kap oraz prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski. Goście mogli obserwować pracę najnowszych linii technologicznych. Następnie odbyła się krótka część oficjalna, podczas której wręczone zostały podziękowania osobom najbardziej zaangażowanym w pracę zespołu projektowego. Uroczystość uświetnił koncert zespołu „Poparzeni Kawą Trzy”.

 

Nasza najnowsza inwestycja zwiększa powierzchnię produkcyjno-magazynową Malow aż o 12 tys. m². Oznacza to istotne zintensyfikowanie produkcji, przyspieszenie realizacji zamówień, ale również zwiększenie zatrudnienia – mówi właściciel firmy Malow –  Henryk Owsiejew.

 

Na początku w nowej hali produkowane będą szafy socjalne i biurowe. Optymalizację procesu produkcyjnego zapewnia nowoczesna, bardzo elastyczna linia produkcyjna, która umożliwia maksymalne wykorzystanie czasu pracy oraz ogranicza powstawanie odpadu. Linia jest odpowiednia zarówno do wytwarzania wyrobów pojedynczych, jak i dużych serii produktu. W przyszłości można ją ponadto rozbudować o kolejne moduły. Na linię o przybliżonych wymiarach 44 na 23 m, składa się:

  • magazyn blach „Night Train” z 47 półkami na materiał, przystosowany do zwiększania miejsca składowego nawet do 96 regałów, a także dalszej rozbudowy;
  • stacja wykrawająca zintegrowana z nożycami kątowymi;
  • dwie stacje gnące;
  • specjalne strefy buforowe i sortujące. Trwałość walorów estetycznych oraz ochronę przed korozją zapewnia wyrobom wykorzystanie innowacyjnej i ekologicznej technologii malowania proszkowego. Nowa hala wyposażona jest w automatyczną malarnię proszkową, która pozwala na perfekcyjne oczyszczanie i krycie farbą elementów płaskich oraz brył. W zakładzie znajdują się również inne standardowe maszyny i urządzenia wykorzystywane do produkcji szaf takie jak: zgrzewarki punktowe, zaginarki z dolną belką gnącą, prasy krawędziowe, wykrawarka rewolwerowa, prasy mimośrodowe i foliarki rotacyjne. W czerwcu uruchomiono drugą automatyczną i zrobotyzowaną linię produkcyjną, dzięki której średni czas produkcji jednego detalu wynosi tylko 18 sekund.