Podczas konferencji prasowej 1 września, Łukasz Jutkiewicz prezes zespołu Wigry Suwałki przedstawił dziennikarzom dobrze znanego Macieja Makuszewskiego, który powrócił do suwalskich Wigier i zasili drużynę na boisku oraz będzie pełnił funkcję Dyrektora Sportowego.

– Uważam, że stworzymy mu odpowiednie środowisko i miejsce, żeby w tej roli się rozwijał, co też pozytywnie wpłynie na wszystkie działania około klubowe. Myślę, że pokaże już swoją wartość w najbliższym meczu w niedzielę (3 września) – powiedział Ł. Jutkiewicz prezes Wigier.

– Dziękuję za zaproszenie na tak podniosłą chwilę, jakim jest ten dzień, w którym Maciek dołącza do zespołu, nie tylko jako piłkarz, ale również jako dyrektor sportowy. W imieniu całej społeczności sponsorskiej chciałbym podziękować  prezesowi Łukaszowi, za powołanie osoby odpowiedzialnej za kadrę i wizję drużyny Wigier. Mam nadzieję, że Maciek będzie także znaczącym wzmocnieniem na boisku. Swoją karierę rozpoczynałeś w naszym klubie i do nas wróciłeś, życzę tobie Maćku samych sukcesów – stwierdziła Paweł Klejmont, mecenas suwalskiego sportu, sympatyk suwalskich Wigier.

– Cieszę się, że mogłem dołączyć do suwalskich Wigier, wybór był w 100% jasny i klarowny kiedy Łukasz do mnie zadzwonił i narodził się pomysł mojego powrotu do drużyny. Nie ma co ukrywać, że lata spędzone w Suwałkach, to były jedne z najlepszych w mojej karierze. W młodym wieku opuszczałem ten zespół, w tak znakomitej formie z jaką teraz przychodzę do klubu. Cieszę się, również, że będę mógł w dodatkowej roli zbierać doświadczenia i pomagać rozwijać inne aspekty, inne działalności w klubie i zająć się rzeczami, które będę mógł robić po zakończeniu kariery zawodniczej. Na razie jeszcze chciałbym parę lat pograć, i mam nadzieję, że forma będzie dopisywała i będę mógł pomóc drużynie, młodszym kolegom, trenerowi na boisku, żebyśmy mieli jak najlepsze wyniki. Mam również nadzieję, że Wigry będą w niedalekiej przyszłości na poziomie centralnym – powiedział  Maciej Makuszewski.

– Jako sztab trenerski jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że Maciek do nas dołącza. O jego wartości chyba każdy wie i my jesteśmy głęboko przekonani, że będzie takim pozytywnym bodźcem dla nas do jeszcze większej pracy. Będzie osobą, która swoim profesjonalizmem zaszczepi, przede wszystkim młodych zawodnikach chęć do jeszcze większej pracy nas sobą, nad swoim rozwojem. Znamy się od 2008 roku, i wiem doskonale jaką jest osobą. Jest bardzo lojalny, to co robi, robi w 100% – powiedział trener Wigier Paweł Cimochowski.

W najbliższym meczu Wigry Suwałki zmierzą się z Warmią Grajewo w 6 kolejce IV Ligi Piłki Nożnej 2023/2024, Stadion Miejski, ul. Zarzecze 26, godz. 16:00.