Leszek Wrzesień wygrał Recman Cup

Leszek Wrzesień wygrał Recman Cup

Recman Cup rozstrzygnięty – zwycięzcą Leszek Wrzesień, a gościem specjalnym Łukasz Kubot. VII edycja Recman Cup, najbardziej prestiżowego, amatorskiego turnieju tenisowego w Polsce północno-wschodniej, dobiegła końca. Sportowe emocje towarzyszyły i kibicom, i rozgrywającym mecze.  O puchary oraz nagrody rzeczowe i finansowe walczyli pasjonaci tenisa z całej Polski. W siódmej edycji turnieju jako kibic i gość specjalny wziął udział dwukrotny triumfator Wielkiego Szlema i ambasador marki odzieżowej Recman – Łukasz Kubot.

Markę Recman znam od 2011 roku, 5 lat później zacząłem z nią ścisłą współpracę jako ambasador, dlatego z chęcią kibicowałem w tym roku wszystkim zawodnikom Recman Cup – mówi Łukasz Kubot. – Z przyjemnością ponownie odwiedzam Suwałki, również dlatego, że tu znajduje się główna siedziba Recman. Cenię jakość marki, podejście do prowadzenia rodzinnej firmy, ale też jej działania promujące tenis ziemny wśród osób, które nie zajmują się tym sportem zawodowo.

W Recman Cup w kategorii gra pojedyncza Mężczyźni Open na podium stanęli:

  1. Leszek Wrzesień z Warszawy wygrywając 3 500 złotych oraz nagrody rzeczowe
  2.  Paweł Lipka z Sopotu
  3.  Rafał Paliński z Warszawy
  4. Paweł Dzikiewicz z Białegostoku

Zacięte rozgrywki kibice mogli również oglądać w kategorii mieszanej, gdzie – mimo lejącego się z nieba żaru – zawodnicy dali z siebie wszystko. Ostatecznie na podium miksta stanęli:

1.Izabela Dzikiewicz i Paweł Dzikiewicz, oboje z Białegostoku z nagrodą 2000 złotych oraz nagrodami rzeczowymi

2 Katarzyna Nowak i Leszek Wrzesień, oboje z Warszawy

3. Natalia Kowalczyk i Paweł Lipka, oboje z Warszawy

4. Elżbieta Perzyńska i Andrzej Zabłotniak z Sierpca i Wołomina

Zawodnicy, którzy w pierwszej rundzie zakończyli swój udział w turnieju open mieli możliwość rozegrania turnieju pocieszenia. Triumfatorem tej kategorii okazał się Paweł Chałko z Suwałk, a drugie miejsce zajął Waldemar Lemański z Białegostoku. Tytuł najlepszego suwalczanina w tej edycji zdobył Adam Cąkała.

W tym roku organizatorzy zapewnili również historyczną pulę nagród w postaci nagród finansowych o łącznej sumie 12 000 złotych oraz puchary, które ufundował Prezydent Miasta Suwałk. Łączna kwota nagród pieniężnych i rzeczowych opiewała na rekordowe 25 000 zł.

Szczegóły dot. turnieju znajdują się na stronie internetowej: www.cup.recman.pl

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w tegorocznej edycji turnieju wzięła udział rekordowa liczba kibiców i uczestników, którzy skorzystali z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatora oraz partnerów turnieju. Sponsorem Głównym turnieju była już szósty raz firma Auto Idea Mercedes-Benz. W roli Sponsora ponownie uczestniczyły również: PK Capital, właściciel internetowego kantoru wymiany walut ekantor.pl., PSB Importex Suwałki, należący do sieci Mrówka oraz firma ASPI, producent narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk, natomiast Patronat Sportowy Polski Związek Tenisowy. Współorganizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, na którego kortach odbyły się wszystkie mecze, a Organizatorem firma Recman, która od 2011 roku jest Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski Mężczyzn w tenisie ziemnym, a od jedenastu lat, z sukcesami szeroko promuje ten sport w Suwałkach i w całej Polsce. Turniej Recman Cup z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a format wydarzenia sprawia, że jest to jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w regionie.

Podczas turnieju Łukasz Kubot ponownie spotkał młodych adeptów Akademii Tenisa Recman, promującej tenisa wśród najmłodszych graczy mieszkających na Suwalszczyźnie. To projekt całoroczny, w którym uczestniczy 36 dzieci w wieku 7-18 lat. Dwa razy w tygodniu spotykają się one na treningach z profesjonalnymi szkoleniowcami. Marka Recman zadbała o wyposażenie uczestników i uczestniczek w odzież, sprzęt sportowy oraz wspiera Akademię finansowo. Być może już niedługo zobaczymy któreś z nich w kolejnych edycjach Recman Cup? Czas pokaże!

Tenis to sport bliski naszej firmie od wielu lat. Cieszymy się, że z roku na rok mamy coraz więcej uczestników i kibiców Recman Cup’a. Gratulujemy zwycięzcom turnieju i dziękujemy partnerom, którzy co roku nam towarzyszą i nas wspierają. – powiedział Roman Tulwin, założyciel marki i Prezes Recman Sp. z o.o.

źródło : Aneta Wiewióra

Top