Kwesta przy cmentarzu przy ul. M. Reja

Kwesta przy cmentarzu przy ul. M. Reja

Wzorem poprzedniego roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych (w godzinach 9:00-11:00) jako młodzi suwalscy społecznicy we współpracy z Fundacją im. Kazimierza Wielkiego i Stowarzyszeniem „Dla Polski” będziemy kwestować przy Cmentarzu Komunalnym w Suwałkach przy ulicy Reja pod hasłem „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.

Zachęcamy odwiedzających nekropolię do zaangażowania się i wsparcia ogólnopolskiej zbiórki publicznej, której celem jest propagowanie wiedzy, pamięci i tradycji polskiego podziemia niepodległościowego z lat 1939-1963, głównie Żołnierzy Wyklętych m.in. poprzez:
• budowę i remont nagrobków, pomników i tablic pamiątkowych;
• organizację edukacyjnych i popularnonaukowych wykładów i spotkań otwartych z historykami i kombatantami w całej Polsce;
• organizację uroczystości rocznicowych, pokazy grup rekonstrukcji historycznych, marsze i rajdy pamięci, koncerty, konkursy tematyczne, malowidła ścienne – murale, sesje historyczne;
• przygotowanie, wydanie i rozprowadzanie nieodpłatnie po szkołach, bibliotekach i wśród młodzieży broszur popularnonaukowych, naukowych i edukacyjnych.

Zbiórka odbywa się pod patronatem ogólnopolskich związków kombatanckich skupiających w swoich szeregach Żołnierzy Wyklętych: Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Stowarzyszenia Społeczno-Kombatanckiego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Źródło: Grzegorz Izbicki, Piotr Wasilewski, Damian Izbicki, Piotr Rydzewski, Kamil Golubek

Top