Kwesta na cmentarzu parafialnym

Kwesta na cmentarzu parafialnym

Już po raz dziewiąty w dniu Wszystkich Świętych na najstarszej i największej suwalskiej nekropolii odbędzie się doroczna kwesta na rzecz renowacji pomników i nagrobków. Zbiórka zorganizowana zostanie 1 listopada i będzie trwała od godz. 9 do 16 przy trzech bramach zlokalizowanych od strony: ul. Bakałarzewskiej, ul.  Grunwaldzkiej i ul. Zarzecze.

– O pomoc nie trzeba prosić, bo osoby odwiedzające groby swoich bliskich potrafią być hojne, i za to należą się im podziękowania. Czasami tylko proszą, by im wcześniej przypominać, że będzie zbiórka i by zabierali ze sobą pieniądze – powiedziała Ewa Stapór z Oddziału Akcji Katolickiej działającego przy parafii św. Aleksandra, który jest organizatorem kwesty.

W ubiegłym roku udało się zebrać łącznie 11,5 tys. zł, co pozwoliło na odnowienie kolejnych pomników. W bieżącym roku kwestować będą: parlamentarzyści, prezydent Suwałk i jego zastępcy, przewodniczący i radni Rady Miejskiej, przedstawiciele suwalskiej kultury oraz członkowie Akcji Katolickiej.

Top