„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – piknik edukacyjny nad Zalewem Arkadia

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – piknik edukacyjny nad Zalewem Arkadia

Pierwszego września strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach wspólnie z ratownikami Suwalskiego WOPR, funkcjonariuszami Policji, Służby Więziennej i Straży Granicznej w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali  piknik edukacyjny nad Zalewem Arkadia.

Pokazy ratownictwa wodnego, rozmowy o bezpieczeństwie, konkursy edukacyjne, a także sprawdzenie własnych umiejętności i sił podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej to tylko część atrakcji, jakie przygotowano dla mieszkańców miasta. Spotkanie było też okazją, by z bliska zobaczyć sprzęt i wyposażenie służb mundurowych.

Główną atrakcją imprezy był dynamiczny i brawurowy pokaz ratownictwa wodnego. Gdy pływający w zalewie mężczyzna zaczął się topić na pomoc ruszyli im policjanci na skuterach wodnych. Następnie łódź Państwowej Straży Pożarnej podjęła tonącego. Także suwalski WOPR przygotował pokazy ratownicze z pomocą sprzętu będącego na jego wyposażeniu. Wszyscy „tonący” bezpiecznie trafili na brzeg.

Top