Koralowe Gody Przedszkola nr 7

Koralowe Gody Przedszkola nr 7

W czwartek 23 czerwca Przedszkole nr 7 świętowało jubileusz 35-lecia powstania. Z tej okazji na placu i przylegającym do Przedszkola ogrodzie przy ul. Andersa zebrało się liczne grono rodziców, dzieci oraz dyrektorów innych przedszkoli w mieście. W obchodach jubileuszu udział wzięli także przedstawiciele suwalskiego samorządu: zastępca prezydenta Suwałk Roman Rynkowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec z radnymi: Zbigniewem Romanem De-Mezerem i Sylwestrem Cimochowskim. Obecna była również naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dorota Sidorowicz, która towarzyszyła prezydentowi we wręczeniu symbolicznego czeku o wartości 10 tys. zł.

Podczas uroczystości było wszystko co może wystąpić podczas takiego spotkania, a więc jubileuszowa akademia, okolicznościowe wystąpienia gości oraz występy artystyczne dzieci ze śpiewem i tańcem. Liczne były również stoiska z produktami spożywczymi i loteriami. Jubileuszowi towarzyszył ponadto IX Piknik Ekologiczny.

Witając uczestników spotkania dyrektor przedszkola Anna Eleksnin-Lachowska stwierdziła, że jest dumna z takiego zespołu, którym kieruje oraz podziękowała rodzicom za współpracę:

– To przedszkole to dwa pokolenia mieszkańców miasta, ok. 3 tysiące wychowanków, czterech dyrektorów i wielkie grono przyjaciół, którym serdecznie dziękuję za pomoc i wsparcie.

Suwalskie przedszkole nr 7 rozpoczęło swoją działalność 1 września 1987 roku, jako małe 2-oddziałowe Przedszkole nr 14 zlokalizowane przy ul. A. Lityńskiego 5a. W 1992 roku zostało ono połączone z Przedszkolem nr 13 i przeniesione do obiektu przy ulicy gen. W. Andersa 10. W budynku pojawił się oddział żłobkowy, 5 oddziałów całodziennych oraz 14 oddziałów tzw. „zerówkowych” – razem ok. 400 dzieci. W ciągu następnych lat niż demograficzny powodował systematyczne zmniejszanie liczby dzieci i oddziałów. W 2001r. na podstawie uchwały Rady Miejskiej w nazwie Przedszkola zmienia się numer i od tej pory nazwa przedszkola otrzymuje brzmienie: Przedszkole nr 7 w Suwałkach. Funkcję pierwszego dyrektora pełniła pani Alicja Danilewicz, a kolejnymi dyrektorami byli: Ewa Romanowska i Jolanta Marianna Butkiewicz, a czwartą jest aktualnie kierująca przedszkolem Anna Eleksnin-Lachowska.

Top