Konsultacje z mieszkańcami ul. Franciszkańskiej

Konsultacje z mieszkańcami ul. Franciszkańskiej

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz  spotkał się w środę (6 lipca) z blisko pięćdziesięcioma mieszkańcami ul. Franciszkańskiej na specjalnie zorganizowanym spotkaniu konsultacyjnym. Była to możliwość do rozmowy na temat zaplanowanej w tym roku przebudowy ulicy ale również innych spraw, które w ostatnim czasie poruszyli Suwalczanie mieszkający w tej części miasta. Oprócz prezydenta w spotkaniu udział wzięli: Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec oraz miejscy urzędnicy odpowiadający za inwestycje, infrastrukturę i planowanie przestrzenne.

Z uwagi na fakt, że przy ul. Franciszkańskiej powstało dużo nowych zabudowań, a także jest realizowany miejski projekt mieszkań na wynajem podjęliśmy decyzję o rozbudowie tej ulicy by była bezpieczniejsza i bardziej komfortowa – informuje Cz. Renkiewicz.

W trakcie spotkania Prezydent Suwałk poinformował, że petycja w obronie drzewa, które koliduje z przebudową drogi zostanie rozpatrzona pozytywnie, a drzewo zostanie uratowane – Chcę zapewnić, że zrobimy wszystko by uratować te drzewo – zapewnił Prezydent Suwałk co spotkało się z zadowoleniem zebranych na spotkaniu Suwalczan. Rozmawiano także o zagospodarowaniu przestrzennym tej części miasta, utworzeniu miejsca do odpoczynku i rekreacji oraz budowie nowych miejsc parkingowych. Poruszone propozycje co do zmian na ulicy Franciszkańskiej zostały zaakceptowane przez osoby zebrane na sali.

Prezydent zaapelował ponadto o udział mieszkańców w kolejnej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, który mógłby pomóc w uzyskaniu wsparcia w zakresie jakiejś osiedlowej inicjatywy.

Top