Konsultacje dla mieszkańców ulicy Franciszkańskiej

Konsultacje dla mieszkańców ulicy Franciszkańskiej

W najbliższą środę (6 lipca) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się spotkanie na które Prezydent Suwałk zaprasza wszystkich mieszkańców ulicy Franciszkańskiej. Będzie to możliwość do rozmowy na temat zaplanowanej w tym roku przebudowy ulicy ale również innych spraw, które w ostatnim czasie poruszyli Suwalczanie mieszkający w tej części Miasta.

– Ulica Franciszkańska, a także okolice – ulice Szpitalna i Daszyńskiego to ten rejon Miasta, który w ostatnich latach bardzo intensywnie się zmienia. Z uwagi, że przy ul. Franciszkańskiej powstało dużo nowych zabudowań, a także jest realizowany miejski projekt mieszkań na wynajem podjęliśmy decyzję o rozbudowie tej ulicy by była bezpieczniejsza i bardziej komfortowa – informuje Czesław Renkiewicz.

Planowana w tym roku inwestycja jak zawsze koliduje z otoczeniem. W tym wypadku istnieje groźba wycięcia klonu, który rośnie przy chodniku. W zaprojektowanej drodze drzewo koliduje z przebiegiem chodnika. W tej sprawie Suwalczanie złożyli w Urzędzie Miejskim petycję, w której zwracają uwagę by pozostawić derzwo.

 Dostrzegamy ten fakt. Chcę zapewnić, że zrobimy wszystko by spróbować uratować te drzewo – podkreśla Prezydent Suwałk.

Spotkanie dla mieszkańców ulicy Franciszkańskiej jest otwarte.

 Porozmawiamy o zagospodarowaniu przestrzennym, budowie ulicy oraz innych sprawach, które będą chcieli poruszyć mieszkańcy tej części Suwałk. Serdecznie zapraszam – podsumowuje Czesław Renkiewicz.

Top