Lotnisko sportowo i muzycznie

Lotnisko sportowo i muzycznie

Podczas konferencji, która odbyła się w ostatnim dniu maja  na suwalskim lotnisku przybliżono program Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej w klasach Intermediate, Advanced i Unlimited oraz Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasach Unlimited i Advanced, które odbędą się w dniach 20-25 czerwca 2022 r.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Jerzy Makula, prezes Aeroklubu Polskiego, Sławomir Sarnowski, Aeropartner, Robert Szadkowski, prezes Suwalskiej Szkoły Lotniczej oraz Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Witając gości prezydent Miasta powiedział:

– Co roku staramy się przybliżać Suwalczanom nasze lotnisko, by stawało się coraz bardziej znane i potrzebne. Dziękuję za otwartość przychylność władzom lotniczym, które pozwolą nam pokazać coś naprawdę wyjątkowego.  Co do samego lotniska, to chcemy zbudować tu stację paliwową oraz poprawić istniejącą infrastrukturę lotniska.

O ofercie akrobacji samolotowej i szybowcowej mówili zaś przedstawiciele Aeroklubu Polskiego, zaznaczając, że będzie to okazja do obejrzenia ciekawych maszyn oraz niepowtarzalnych pokazów kunsztu lotniczego.

O wydarzeniach towarzyszących akrobacjom, a dedykowanym uczestnikom Powitania Lata-Odlotowe Suwałki w sobotę 25 czerwca mówili: Waldemar Borysewicz, dyrektor OSIR Suwałki i Ignacy Ołów, dyrektor SOK. Tego dnia zorganizowanych zostanie szereg przedsięwzięć muzycznych – przeznaczonych dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci, a wśród nich strefy zabaw dla najmłodszych oraz koncerty w wykonaniu: zespołu The Boars oraz Projektu Północ+Krychola (Krystian Rolka)+DJ i Jakuba Cogito Wasilewskiego+DJ.

Uroczystość została zakończona podpisaniem umowy na skrzydle samolotu o organizacji Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej pomiędzy Miastem Suwałki oraz Aeroklubem Polskim i Suwalską Szkołą Lotniczą.

Top