Konferencja prasowa, w której uczestniczył kandydat na prezydenta Suwałk Czesław Renkiewicz i kandydaci na radnych, odbyła się w pobliżu rzeki Czarna Hańcza przy ul. Ogrodowej. Nieprzypadkowo  tak się stało. Są tu tereny miejskie, które mogą być przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne.

– Chcemy opracować i wdrożyć program „Działki budowlane dla młodych w Suwałkach 40/50”. Zakłada on sprzedaż działek budowlanych dla młodych ludzi do 40 roku życia, na preferencyjnych warunkach – z bonifikatą 50% wartości uzyskanej w przetargu – powiedział Cz. Renkiewicz.

Takich działek przy ul. Ogrodowej jest 60 o powierzchni 650-1100 metrów kwadratowych.  Kolejnych 19 działek budowlanych i 37 rekreacyjnych znajduje się przy ul. Szwajcaria, a przy ul.  Zastawie  55. Łącznie to około 130 działek budowlanych.

Oprócz tematu wiodącego, omówiono planowane programy: „Aktywne ferie i wakacje”, program stypendialny dla studentów, fundowany w 50% przez przedsiębiorcę i 50% przez samorząd oraz cykliczne wydarzenie „Suwałki Street Camp – festiwal sportowo-rekreacyjno-muzyczny.