W lutym Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną muzyczną ucztę, tym razem motywem przewodnim będą WALENTYNKI, święto zakochanych. Suwalska Orkiestra Kameralna wystąpi wraz solistami Roksaną Maciejczuk, Jakubem Milewskim, dodatkowym punktem programu będzie recytacja wierszy w wykonaniu Włodzimierza Ciborowskiego, pokaz tańca Yulii Karat oraz pary z zespołu ZPiT Suwalszczyzna: Teresa Słabińska-Kuryło oraz Przemysław Turowski.

10.02.2023, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

KONCERT WALENTYNKOWY “Serduszko puka w rytmie cha-cha…” odbędzie się 10 lutego w Suwalskim Ośrodku Kultury. Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Cezarego Gójskiego wystąpi wraz solistami Roksaną Maciejczuk (sopran) oraz Jakubem Milewskim (baryton). W repertuarze m. in.: “Serduszko puka w rytmie cha-cha” Romualda Żylińskiego, temat z filmu “Love story” Francisa Lai, tango z filmu “Zazdrość i medycyna”, uwertura do opery Carmen Georges Bizet. Dodatkowym punktem programu będzie recytacja wierszy w wykonaniu Włodzimierza Ciborowskiego, pokaz tańca Yulii Karat oraz pary z zespołu ZPiT Suwalszczyzna: Teresa Słabińska-Kuryło oraz Przemysław Turowski.

Recytacja wierszy Włodzimierz Ciborowski.


Roksana Maria Maciejczuk – suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st. oraz uczennica drugiej klasy śpiewu solowego Marleny Borowskiej, solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018),  I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), a z ZPiT Suwalszczyzna – Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie. WIĘCEJ >>

 

 

 


Jakub Milewski 

Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent dużych projektów muzycznych. Z wyróżnieniem ukończył studia w Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie Profesora Roberta Cieśli. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Ostrołęki i dwukrotny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. W październiku 2011 roku rozpoczął studia w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Kolejne lata przyniosły mu pracę nad spektaklami operowymi Sen nocy letniej B. Brittena (Teatr Wielki – Opera Narodowa) i Wesele Figara (Warszawska Opera Kameralna), a także musicalem Rebella z muzyką Piotra Rubika w Sali Kongresowej i Łazienkach Królewskich. Na przełomie 2015 i 2016 roku przebywał na wyjeździe stypendialnym we Włoszech w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro. Uczestniczył w Masterclass wybitnych śpiewaków m.in.: Evghenii Dundekovej, Jose Carrerasa.

 

 


Cezary Gójski. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie prof. Józefa Laskowskiego. Naukę kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marka Zebury oraz Pawła Rybkowskiego.
Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, filia w Białymstoku w klasie wykł. Dariusza Garbacza. Podczas studiów czynnie uczestniczył w licznych seminariach, kursach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych m. in. przez N. Meyerscough, M. Rezler, T. Tomaszewskiego, K. Podejko, K. Olechowskiego, J. Staniendę.
 Jeszcze w czasie studiów nawiązał stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracuje na stanowisku koncertmistrza. W 2004 rozpoczął pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pracował tam do roku 2009, gdzie przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję I skrzypka – I głos. W 2012 roku objął stanowisko koncertmistrza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
Oprócz gry w orkiestrach i zespołach kameralnych realizuje się również jako solista. Do ważniejszych występów zalicza się wykonanie Koncertu skrzypcowego fis-moll op.14 Henryka Wieniawskiego z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, Koncertu d-moll na dwoje skrzypiec J.S. Bacha BWV 1043 z orkiestrą Sinfonia Viva, Koncertu G-dur Józefa Haydna z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a także Koncertu na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową Romualda Twardowskiego podczas koncertu wieńczącego Warsztaty Orkiestrowe Ars Musica w Suwałkach w 2013 roku.
 Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak: Marek Pijarowski, Michał Klauza, Tomasz Radziwonowicz, Jan Miłosz Zarzycki czy Łukasz Borowicz.
Od roku 2007 pracuje jako nauczyciel skrzypiec oraz dyrygent w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach, gdzie z pasją przekazuje wiedzę muzyczną młodszym pokoleniom.
 W 2020 roku ukończył studia dyrygenckie w klasie prof. Marka Pijarowskiego na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Swoje umiejętności doskonali biorąc czynny udział w warsztatach i kursach mistrzowskich pod czujnym okiem znakomitych profesorów i pedagogów.