Największe przeboje operowe, operetkowe, musicalowe i światowe hity w SOK. Na scenie Alicja Węgorzewska, śpiewaczka operowa i charyzmatyczny juror „Bitwy na głosy”, Voytek Soko-Sokolnicki, zwycięzca ubiegłorocznej „Bitwy tenorów na róże” oraz Suwalska Orkiestra Kameralna.

Niedziela, 15.01.2017, godz. 18.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 45 zł

Podczas noworocznego koncertu usłyszymy największe przeboje operetki, opery i musicalu w wykonaniu znakomitych śpiewaków. Z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej zaśpiewają  Alicja Węgorzewska, ceniona artystka operowa znana również jako juror z programu „Bitwa na głosy”, oraz Voytek Soko-Sokolnicki, zwycięzca III „Bitwy tenorów na róże”. Koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza poprowadzi Krzysztof Jakub Kozakiewicz, dyrektor artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

W programie koncertu usłyszymy między innymi : w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej porywające czardasze – Ilony, Marizy i Silvy, wzruszające „Don’t Cry for Me Argentina”, a także „Ich Liebe Dich”, „Mi Manchi”, „The Prayer”, „Somewhere”, „Pokochaj mnie”, w wykonaniu Voytka Soko „Nella Fantasia”, „Caruso, „Granada”, „Torna a Sorrento”, „Hallelujah”, „O Sole mio”, „E lucevan le stelle” (aria z opery Tosca) i „Core ‚ngrato” oraz w duecie „The Prayer”, „Tonight, Tonight” oraz „Time to Say Goodbye”.

Alicja Węgorzewska – mezzosopran, urodzona w Szczecinie. Absolwentka klasy fortepianu Liceum Muzycznego w Szczecinie i Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiut sceniczny artystki miał miejsce w 1996 w operze C. Monteverdiego Koronacja Poppei na scenie kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie oraz na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze „Die Pilger von Mekka” Glucka w partii Dardane. W Wiedniu śpiewała także w Neue Oper Wien w operze L. Bernsteina Trouble in Tahiti. Brała udział w koncercie z okazji 40-lecia pracy Katii Ricciarelli w słynnej weneckiej La Fenice. Uczestniczy w wielu międzynarodowych festiwalach i galach operowych. Brała udział w prestiżowych koncertach w Berlinie, w sali Konzerthausu oraz w Amsterdamie w Concertgebouw.

Wojciech Sokolnicki – tenor dramatyczny młodego pokolenia. Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie saksofonu. Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L.Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2011 zaproszono go do koncertowego wykonania partii Candide`a w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana.

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Orkiestra regularnie koncertuje w kraju oraz za granicą uczestnicząc również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach. Od 2016 roku działa pod przewodnictwem artystycznym znakomitego dyrygenta młodego pokolenia Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

Uwaga! Mamy dla Państwa zaproszenie na koncert. Aby je otrzymać należy odpowiedzieć na pytanie, a odpowiedź przesłać na adres e-mailowy: kontakt@dwutygodniksuwalski.pl. Pytanie brzmi: W którym roku Alicja Węgorzewska miała swój debiut sceniczny? Zwycięzcę poinformujemy drogą e-mailową. Obiór zaproszenia w redakcji DTS. KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!