Suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-letni kierowca volkswagena. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Suwalscy policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy prowadzili na „podwójnym gazie”. Pierwszego z nich, 68-latka kierującego kią, zatrzymali gdy jechał bez włączonych świateł pomimo gęstej mgły. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się, że wypił tylko dwa drink. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2023 roku. Za niezastosowanie się do środków karnych orzeczonych przez sąd grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Drugi z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany na ulicy Kościuszki. Patrolujący miasto mundurowi zauważyli volkswagena, który poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni. Badanie stanu trzeźwości, siedzącego za kierownicą 20-latka wykazało, że mężczyzna ma 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Suwałki