Kolejna edycja Festiwalu Mroźna Brama

Kolejna edycja Festiwalu Mroźna Brama

Pomimo okresu wakacyjnego przez dwa weekendowe dni września obiekty Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach tętniły życiem. Stało się tak w związku z organizacją kolejnej, piątej już edycji Festiwalu Mroźna Brama.

Uczestnicy tego przedsięwzięcia mieli okazję wziąć udział w rozgrywkach w strefie gier planszowych, zaktywizować się w mini strefie bitewniaków, przyjrzeć się pokazowi teatru improwizowanego, uczestniczyć w sesji gier fabularnych RPG. Ponadto była możliwość udziału w konkursach i warsztatach Manga i Animy oraz Fantastyki, Harry Potera, Chin i Japonii. Była także strefa zabaw i animacji dla dzieci Nibylandia. Można było ponadto trafić do strefy gier rytmicznych oraz strefy wystawców, wzbogaconej o festiwalowe sklepiki.

Całość przedsięwzięcia zakończyła się koncertem zespołu Leśne Licho i Morhana, który odbył się w parku Konstytucji 3 Maja. Muzyka łącząca melodyjność folku z brzmieniem instrumentów klasycznych i tworzona na surowym fundamencie metalu spotkała się ze sporym zainteresowaniem słuchaczy nie tylko spośród grona uczestników festiwalu.

Jak mówili organizatorzy:

– Nasza oferta jest sprawdzona i wzbudza wielkie zaciekawienie fanów mangi, anime, a także kultury dalekowschodniej, fantastyki, gier RPG, LARPów i gier planszowych. Przedsięwzięcie jest przyjazne dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Impreza zorganizowana została przez stowarzyszenie Mroczne Bractwo, które tworzy spotkania i imprezy tematyczne związane z fantastyką i kulturą Dalekiego Wschodu oraz chętnie współpracuje z innymi organizatorami imprez w przestrzeni miejskiej.

Wydarzenie uzyskało dofinansowanie ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego oraz objęta została Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

Top