Jest nowy komendant policji w Suwałkach. Z dniem 25 marca br. obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach objęła nadkomisarz Beata Romotowska. W uroczystej zbiórce, której elementem było objęcie stanowiska oraz przywitanie się ze sztandarem uczestniczyli samorządowcy, służby mundurowe, przedstawiciele zakładów oraz instytucji państwowych, samorządowych i prywatnego biznesu. Gościem szczególnym uroczystości był I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Krzysztof Woźniewski.

Suwalski samorząd reprezentował prezydent Miasta Czesław Renkiewicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec, którzy życzyli nowej pani komendant powodzenia oraz dobrej współpracy ze społecznością lokalną i zatrudnioną załogą komendy.

Nadkomisarz Romotowska jest absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku. Służbę w formacji pełni od 2000 r. Całe swoje zawodowe życie była związana z suwalską jednostką. Była m.in. naczelnikiem wydziału dochodzeniowo-śledczego, a ostatnio naczelnikiem wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, a od 23 stycznia przez okres 2 miesięcy pełniła obowiązki komendanta jednostki.

Nowa pani komendant jest drugą kobietą w historii suwalskiej policji, która wykonywała służbę na tak wysokim szczeblu. Jesienią 2010 r. z mundurem pożegnała się Krystyna Sienkiewicz, która pełniła obowiązki zastępcy komendanta.