Przy suwalskim lotnisku na konferencji prasowej  KWW Razem dla Suwałk – Czesław Renkiewicz zaprezentował swoje pomysły na strefę aktywności gospodarczej. Zgodnie z zapowiedziami komitetu na przyległej do pasa startowego działce o powierzchni ponad 16 hektarów miałoby się znaleźć miejsce na działalność usługową, okołolotniskową oraz nowy tor samochodowy. Kandydujący na radnego przedsiębiorca i  prezes Automobilklubu Suwalskiego Marcin Piaścik stwierdził, że przy lotnisku może powstać nieuciążliwy dla mieszkańców, jak to bywa z tym przy ul. gen. W. Sikorskiego, tor samochodowo-kartingowo-motocyklowy z płytą poślizgową. Będzie służył nie tylko na wyścigi i zawody sportowe, ale też dla szkół kierowców i na doskonalenie jazdy.

– Po drugiej stronie ulicy, bliżej PGO na przedsiębiorców czeka ponad 30 hektarów w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zabiegamy o środki na inwestycyjne uzbrojenie tego terenu i budowę dróg. Dla przedsiębiorców działających w rewitalizowanym centrum miasta obniżymy podatki od nieruchomości- zapowiedział ubiegający się o ponowny wybór prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Program KWW Razem dla Suwałk zakłada otwarcie przestrzeni publicznych na biznes. Podstawą są zachęty do powrotu młodzieży do Suwałk po studiach. O tworzeniu nowoczesnych, innowacyjnych, dobrze płatnych miejsc pracy, wspieraniu młodych przedsiębiorców, właścicieli start-upów mówiła kandydująca na radną Maja Murawko-Januć. Atrakcyjne dla studentów ma być stypendium fundowane po połowie przez samorząd oraz przedsiębiorcę, zainteresowanego późniejszym zatrudnieniem studenta na przynajmniej 5 lat.

– Do zrealizowania naszych planów potrzebujemy najlepszego prezydenta, a takim ze swoją wiedzą i doświadczeniem jest Czesław Renkiewicz i mądrych ludzi w Radzie Miejskiej, którzy będą ze sobą dyskutować, a nie bić pianę. Najbliższa niedziela będzie kluczowa dla przyszłości Suwałk- stwierdził kandydujący na radnego Grzegorz Gorlo.