Kluby Seniora w Suwałkach

Kluby Seniora w Suwałkach

Prezydent Suwałk podpisał trzy umowy na prowadzenie Klubów Seniora w Suwałkach. Łącznie na te zadania Miasto Suwałki przeznaczy 78.000 zł. Kluby prowadzić będą aktywizację suwalskich seniorów poprzez zajęcia rekreacyjne ale również i tematyczne chociażby takie jak nauka obsługi systemów informatycznych. W sumie w Suwałkach działać będą 4 Kluby Seniora.

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Suwałkach prowadzić będzie Klub Seniora przy ul. Ciesielskiej 15 w Suwałkach, który otwarty będzie przez 3 dni w tygodniu po 4 godziny dziennie. Zajęcia w klubie realizowane są w 8 pracowniach tematycznych.

Kolejny Klub poprowadzi Stowarzyszenie im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Suwałkach. Klub „Dobry czas” znajdzie się przy ulicy Jana Pawła II 3 i zapewni seniorom 4 godzinną ofertę usług przez 4 dni w tygodniu.

Ostatnia z podpisanych umów dotyczy Klubu, który poprowadzi Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach. Klub Seniora „Oratorium 60+” znajdzie się w lokalu przy ulicy Wyszyńskiego 3 i zapewni seniorom w poniedziałki, środy i czwartki 4 godzinną ofertę.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku została podpisana umowa ze Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno – Arystycznej „Nie Po Drodze”, które w latach 2022-2023 prowadzić będzie Suwalski Klub Seniora przy ul. Chopina.

Top