Kandydaci Trzeciej Drogi do Sejmu i Senatu

Kandydaci Trzeciej Drogi do Sejmu i Senatu

23 sierpnia podczas konferencji prasowe zaprezentowali się kandydaci koalicji Trzecia Droga (Polska 2050 i PSL) w zbliżających się wyborach parlamentarnych: Adam Ołowniuk, Tadeusz Chołko i Stefan Krajewski-  kandydaci do Sejmu oraz Cezary Cieślukowski- kandydat do Senatu.

Suwalczanin A.Ołowniuk ma 45 lat. Jest nauczycielem, trenerem piłkarskim, działaczem Polski 2050 Szymona Hołowni oraz radnym Rady Miejskiej w Suwałkach z Klubu Radnych „Suwałki Przyszłości”. W czasie konferencji stwierdził, że Suwałki i Suwalszczyzna zasługują na demokratycznych przedstawicieli w parlamencie.

Suwalczanin C. Cieślukowski ma 61 lat. Jest radnym wojewódzkim, byłym wojewodą suwalskim (w latach 1992-97), był wicemarszałkiem województwa, wiceministrem zdrowia, przewodniczącym Stowarzyszenia Euroregionu Niemen, jest prezesem Grupy Rybackiej Pojezierza Augustowsko-Suwalskiego. Jest wspólnym kandydatem do Senatu ugrupowań opozycyjnych, które zawarły pakt senacki. W czasie konferencji podkreślał znaczenie szeroko pojętego bezpieczeństwa – socjalnego, zdrowotnego, gospodarczego, militarnego.

Mieszkaniec gminy Suwałki T. Chołko jest emerytowanym strażakiem i samorządowcem. Był komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej, wójtem gminy Suwałki oraz radnym miejskim. Jest radnym powiatowym i komendantem OSP. Podkreślał zainteresowaniem sprawami mieszkańców Suwałk, wsi i rolników.

S.Krajewski jest posłem i szefem wojewódzkich struktur PSL.

Top