Już w najbliższą sobotę, 25.07.Muzyczny Azyl nad Szelmentem

Po raz drugi wyjątkowi artyści i miłośnicy znakomitej muzyki znajdą swój Muzyczny Azyl nad brzegiem jeziora Szelment.

Na scenie pojawią się: Wolna Grupa Bukowina, Nic Wielkiego, Borys Kossakowski. Wieczór poprowadzi Jerzy Dębina.

wstęp wolny

25 lipca WOSiR Szelment po raz kolejny przeobrazi się w Muzyczny Azyl. Nad brzegiem jeziora Szelment na plenerowej scenie przy pomostach o godzinie 20:00 rozbrzmi muzyka znakomitych gości: Wolnej Grupy Bukowina, Nic Wielkiego oraz Borysa Kossakowskiego. Spotkanie poprowadzi Jerzy Dębina.

 


 WOLNA GRUPA BUKOWINA

Polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn.

 


 NIC WIELKIEGO

Zespół porusza się pewnie po różnorodnych nurtach muzycznych – od folku przez poezję śpiewaną, do reggae i jazzu. W ciekawy sposób wykorzystuje możliwości instrumentów tradycyjnych i bardziej egzotycznych takich, jak kalimba.

Sami piszą teksty i komponują do nich muzykę, przez co nie da się ich stylu porównać do niczego innego na świecie. (www.nicwielkiego.art.pl).


BORYS KOSSAKOWSKI

Improwizator, autor piosenek, którego zainteresowania muzyczne sięgają od muzyki dawnej przez cerkiewne chóry, freejazz, Beatlesów, Sonic Youth, Nicka Cave’a aż po minimal, dub i ambient.

Po latach współpracy z przeróżnymi artystami, na różnych festiwalach Borys postanowił wrócić do korzeni muzyki. Porzucił improwizację, komputery i eksperymenty muzyczne, porzucił rockowy zgiełk i hałas dla piosenki autorskiej. Nagrywa swoje piosenki w studio z pełnym instrumentarium, a występuje solo, z gitarą i ukulele. Jego koncerty to opowieści okraszone piosenkami – bo każdy tekst pisany przez niego bierze się z autentycznych przeżyć.

Wraz z poetami Piotrem Czerskim i Michałem Piotrowskim założył zespół Towary Zastępcze.