Suwalczanie i studenci w piątkowy wieczór (17 maja) bawili się na Juwenaliach zorganizowanych przez społeczność Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.

Prawdziwe tłumy zgromadziły się przez sceną na Bulwarach nad Czarną Hańczą. I to wcale nie za sprawą gwiazd, które występowały dla zgromadzonej publiczności. Po raz kolejny potwierdza się fakt, że impreza powinna być darmowa, że ważna jest też  różnorodność i wielość  atrakcji, a muzyka jest często tylko dodatkiem. Oblegane były stoiska gastronomiczne a zwłaszcza z napojami, watą cukrową i różnymi „odpustowymi” gadżetami. Na najmłodszych zorganizowano strefy zabaw. Dopisała pogoda, ławeczki były oblegane tak jak i trawniki. O 21 nastąpiło symboliczne przekazanie przez władze samorządowe kluczy do bram miasta dla suwalskich żaków.

Organizatorzy starali się zaspokoić wszystkie gusta muzyczne. Na scenie wystąpiły gwiazdy rock, pop reagge i disco polo/folk. Wystąpił pochodzący z Suwałk Osyda z zespołem, a także BARANOVSKI, Mesajah oraz zespół disco-polo DAJ TO GŁOŚNIEJ. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.