W dniach 21-22.09.2024 w Białymstoku zawodnicy LUKS Hańcza Suwałki rywalizowali w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego. Reprezentanci klubu zajęli wysokie miejsca i uzyskali nowe rekordy życiowe.

Najlepiej spisała się piętnastoletnia Julia Jasielon, która zwyciężyła w skoku wzwyż skacząc w pierwszej próbie 174 cm. Tym samym Julka wyrównała rekord województwa należący do byłej reprezentantki Hańczy Urszuli Domel (teraz Gardzielewskiej). Godzinę po konkursie skoku wzwyż Julia rywalizowała w wieloskoku. Nowy rekord życiowy 11,40 m pozwolił Julce zająć 3 miejsce na podium Julka pokazała, że ma charakter i determinację do walki o medale. Trenerką Julki jest była reprezentantka Hańczy Monika Piekarska. Gratulacje dla zawodniczki i trenerki.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy trenerki Izabeli Sawickiej, a było ich aż pięciu. Szymon Sustowski otarł się o medal i zajął 4 miejsce na dystansie 1000 m z wynikiem 2:42.08. Szymon jechał na Mistrzostwa z drugim wynikiem w Polsce, ale bieg nie potoczył się po jego myśli i w drugiej serii jeden z zawodników miał lepszy czas. Mamy nadzieję, że Szymon jeszcze powalczy w tym roku o wysokie miejsce podczas Mistrzostw Polski w przełajach.

Sandra Ulikowska zajęła wysokie 7 miejsce w finale A na 100 m z wynikiem 12,69. Dzień później Sandra rywalizowała też na 300 m, na tym dystansie zajęła równie wysoką 10 pozycję z nowym rekordem życiowym 41.32.

Olivier Korlak po dwóch miesiącach trenowania zajął wysokie 3 miejsce w finale B na 100 m z nowym rekordem życiowym 11,40. Dzień później Olivier na dystansie 300 m z nowym rekordem życiowym 37.34 zajął 19 miejsce.

Jan Lebioda na dystansie 1000 m z nowym rekordem życiowym 3:49.83 zajął 21 miejsce.

Jakub Walukiewicz na 110 m ppł uzyskał nowy rekord życiowy 18.55 i zajął 34 miejsce a na dystansie 300 m ppł również z nowym rekordem życiowym 44.71 zajął 31 miejsce.

Janek i Jakub za rok będą jeszcze rywalizować w kategorii U16. Natomiast Julka, Szymon, Sandra, Olivier będą rywalizować ze starszymi od siebie o rok zawodnikami w kategorii U18. Gratulacje wszystkim zawodnikom i trenerkom.

Źródło: LUKS Hańcza Suwałki