W piątek 5 lipca w sali Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach zespół wokalny Ocean Życia obchodził wyjątkowe święto.

Zespół Ocean Życia powstał w  lipcu 2014 r. Pomysłodawczynią i założycielką zespołu była  Jadwiga Sowulewska – obecnie prezes Stowarzyszenia Seniorzy z Pasją HORYZONT i jednocześnie pełniąca funkcję menadżera zespołu.

– Dziesięć lat temu, kiedy zakładaliśmy nasz zespół, kierowaliśmy się miłością do muzyki i pragnieniem dzielenia się nią z innymi. Nie przypuszczaliśmy wtedy, jak wiele wspaniałych chwil, wyzwań i sukcesów przyniesie nam ta wspólna droga. Dziś, patrząc na te minione lata, mogę śmiało powiedzieć, że nasza wspólna praca, zaangażowanie i pasja, zaowocowały czymś naprawdę wyjątkowym.

Chciałabym podziękować wszystkim członkom zespołu, zarówno tym, którzy są z nami od samego początku, jak i tym, którzy dołączyli do nas w późniejszych latach oraz tym, którzy z różnych przyczyn odeszli. Wasza energia, talent i oddanie są fundamentem naszego sukcesu. To dzięki Wam każdy koncert, każda próba i każde spotkanie są pełne życia i twórczej radości – powiedziała J. Sowulewska

Na uroczystość  przybyli  prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec, dyrektor Szkoły Muzycznej – Bernard Michniewicz, dyrektor SOK Ignacy Ołów oraz artyści – przyjaciele zespołu: Zespół Pogoda – Rodaków z Niemenczyna na Litwie, Zespół Pojezierze z Ełku, Zespół Aizvêjš – tanecerzy z Rygi, Zespół Oleckie Echo,  Zespół Melodia z Augustowa, Zespół Wspomnienie – Rodaków z Rostynian na Litwie, Zespół Lira z Wydmin.

Jaki był cel założenia zespołu? Jak mówią sam członkowie zespołu, postanowili sięgnąć po marzenia, bo miłość do muzyki utrzymuje ich w dobrej kondycji, pomaga w przezwyciężeniu chorób, pozwala spędzać czas w towarzystwie osób dzielących tę samą pasję i dawać radość publiczności.

Zespół Ocean Życia występuje dla chorych w hospicjum, w kościołach, na dożynkach, festiwalach, konkursach  w Suwałkach i okolicznych miejscowościach a także w Warszawie, Białymstoku, Toruniu oraz za granicą. Za zespołem wiele koncertów tematycznych, inscenizacji słowno-muzycznych i widowisk a widzowie twierdzą, że każdy kolejny koncert jest lepszy. W swoim programie mają m.in. piosenki patriotyczne, powstańcze, żołnierskie, ludowe i przeboje lat 50-tych, 60-tych, 70-tych i 80-tych oraz współczesne.

W ciągu minionych 10 lat zespół prowadziło czterech instruktorów. Pierwsza była Irena Korenkiewicz, po niej zespól prowadzili Jerzy Witkowski, Tadeusz Dziawer a od 2021 r. Monika Kudela.