Dwudziestolecie działalności świętuje Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane i Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie w Centrum Trójki. Jubilatom gratulował Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk.

– Serdecznie gratuluję pięknego jubileuszu – składał gratulacje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk na ręce Zofii Bagińskiej, prezes Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane i Osób Niepełnosprawnych. – Swoim zaangażowaniem na rzecz najbardziej potrzebujących codziennie udowadniacie Państwo, że mimo własnej trudnej sytuacji życiowej można również działać z poświęceniem na rzecz innych. Z okazji jubileuszu życzę dużo sił na kolejne przedsięwzięcia i osobistej satysfakcji ze społecznej służby dla każdego z członków Państwa Stowarzyszenia. Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane i Osób Niepełnosprawnych jest jednym z kilku suwalskich stowarzyszeń, które w centrum zainteresowania i wsparcia mają osoby chore i ich bliskich, ale podobnie jak w innych stowarzyszeniach ich członkowie nie zamykają się ze swoimi problemami w czterech ścianach, są aktywni i potrafią swoim entuzjazmem do działania zarazić innych.
Wśród statutowych celów Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane i Osób Niepełnosprawnych znajdują się między innymi:
– czuwanie nad przestrzeganiem praw niepełnosprawnych,
– tworzenie warunków dla powstawania społecznych ruchów osób zainteresowanych sprawami, problematyką i niesieniem pomocy osobom niepełnosprawnym oraz zaangażowanie w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych,
– organizowanie pomocy i opieki osobom pokrzywdzonym przez los, w postaci nieuleczalnej choroby i kalectwa.