Jubileusz 45-lat ROD Malwa

Jubileusz 45-lat ROD Malwa

W miniony weekend 9 września, działkowcy zrzeszeni w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Malwa” w Suwałkach świętowali Dzień Działkowca. Był to czas podziękowań dla osób, które w sposób szczególny zajmują się swoimi ogródkami. Wyróżnienia i nagrody wręczał prezes ROD Malwa Józef Demiańczuk w obecności licznie zgromadzonych działkowców oraz zaproszonych gości, w tym przedstawicieli suwalskiego samorządu: prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza i przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Przełomca.

Uhonorowano również najaktywniejszych działkowców odznakami „Za zasługi dla ROD”. Wyróżnienia są docenieniem pracy działkowców, którzy na co dzień wkładają wiele starań aby ich ogród wyglądał wyjątkowo pięknie i ekologicznie i zachował niepowtarzalny charakter. Spotkanie było również okazją do podsumowania zrealizowanych w ostatnich latach inwestycji. Dzięki finansowemu wsparciu dotacjami Miasta udało się  m.in. zbudować alejki i drogi dojazdowe.

– Miło nam, że zapraszacie nas na swoje uroczystości. Dziękujemy, że wspieracie nasze miasto w jego upiększaniu. Ogrody są ważną częścią Suwałk. Dzięki wam i waszej pracy Suwałki kwitną i są płucami naszego grodu.  Patrząc na to wszystko, co pracą własnych rąk wykonujecie jesteśmy pełni podziwu. W jubileuszowym czasie 45-lecia powstania Malwy życzymy wam satysfakcji z tego, że możecie uprawiać swoje działki i miło spędzać na nich wolny czas – powiedział prezydent Cz. Renkiewicz.

Prezes ROD „Malwa” J. Demiańczuk zamykając uroczystości podziękował wszystkim przybyłym działaczom i działkowcom, życząc im jak najlepszego zdrowia, dobrych plonów oraz zadowolenia z przynależności do ogrodowej wspólnoty.

Pobytowi na placu głównym Malwy, towarzyszyły zabawy rekreacyjne dla dzieci i dorosłych, a także pokazy, prezentacje i poczęstunek. Była kiełbaska i wata cukrowa oraz zawody strzelania z łuku, jazda konno i konkursy piłkarskie.

ROD Malwa funkcjonuje przy ul. Sianożęć. To największy ogród w Suwałkach i drugi w województwie podlaskim pod względem wielkości. Jest też drugim w mieście co do stażu w mieście. Powstał w 1978 r. Aktualnie skupia 816 działek na powierzchni ponad 31,5 ha. Od 15 lat r. funkcję prezesa sprawuje Józef  Demiańczuk.

Top