Na Suwalszczyźnie kierowcy jeżdżą za szybko. Na 98 skontrolowanych pojazdów, aż 86 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość. Policjanci z suwalskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, włączyli się do wojewódzkich działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „ Prędkości”. Skontrolowali 98 pojazdów. Ujawnili 115 wykroczeń, z czego 86 dotyczyło przekroczeń prędkości. Zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

W piątek, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają ograniczenia prędkości, a internauci wskazują je na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominali, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko wystąpienia wypadków drogowych. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.
Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem – dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

źródło: www.suwalki.policja.pl