Jak zwykle z sukcesami w Mistrzostwach Polski weteranów startował suwalczanin Jerzy Broc. Wywalczył złoty medal w biegu na 800 metrów oraz srebro na 400 metrów. Gratulujemy!

Gdy w Suwałkach młodzi lekkoatleci startowali w Mistrzostwach Polski U23, to w Krakowie odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Weteranów LA. Podobnie jak w Suwałkach, pierwszy dzień był słoneczny, a nawet upalny, to drugi był chłodny z padającym deszczem i silnym wiatrem. W zawodach wzięło udział 415 weteranów i weteranek z Polski i zagranicy, w tym dawni olimpijczycy, reprezentanci Polski na mistrzostwa Europy i Świata.

W kategorii M70 (wiek 70-74 lata) Jerzy Broc zdobył tytuł mistrza Polski i złoty medal w biegu na 800 m oraz srebrny medal na 400 m. W rzucie dyskiem był szósty, ale z przyzwoitym wynikiem – 32,58 m.
Był to ostatni start Jerzego Broca w kategorii M70, ponieważ pod koniec tego roku ukończy 75 lat i przejdzie do kategorii M75. W kategorii M70 w latach 2013-2017 zdobył m.in. kilkanaście tytułów mistrza Polski oraz reprezentował (samotnie) Suwałki na wielu zawodach, w różnych miastach. Najbardziej udany był dla Jerzego Broca sezon 2016, w którym zdobył kilka tytułów mistrza Polski, ustanowił nowe  halowe rekordy Polski w biegu na 400 i 800 m oraz został sklasyfikowany na drugim miejscu w światowym rankingu w pięcioboju lekkoatletycznym.
– Nadal – jak Bóg pozwoli – mam zamiar reprezentować godnie Suwałki. Jest to dość kosztowne hobby, ponieważ wiąże się ze sporymi wydatkami (opłaty startowe, przejazdy, koszty noclegów itd.), które sam pokrywam i nie oczekuję od nikogo pomocy. Miło mi, że sporo zwykłych Suwalczan odnosi się do moich sportowych poczynań z sympatią i życzliwością, zwłaszcza gdy biegnę po suwalskich chodnikach. Może też inni suwalscy weterani pójdą w moje ślady?- powiedział Jerzy Broc.

Jerzy Broc był redaktorem naczelnym Tygodnika Suwalskiego.

źródło: Jerzy Broc