Jarmark Kamedulski 2021 (galeria zdjęć)

Jarmark Kamedulski 2021 (galeria zdjęć)

Od 13 do 15 sierpnia suwalczanie oraz przebywający na Suwalszczyźnie turyści bawili się na Jarmarku Kamedulskim. Był kiermasz rękodzieła i lokalnych przysmaków, liczne koncerty i występy lokalnych zespołów oraz wernisaż wystawy kolekcji polskiej sztuki współczesnej, a także premiera filmu o Suwałkach.

W sobotę w parku Konstytucji 3 Maja odbył się kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego. Była także strefa zabaw dla dzieci.
W godzinach popołudniowych pierwszego dnia Jarmarku na scenie plenerowej w parku Konstytucji 3 maja odbyły się koncerty, które zgromadziły wielu fanów muzyki. Jako pierwszy wystąpił suwalski zespół Twinpix. Po nim na scenie pojawiła się grupa Bright Ophidia z Białegostoku, zaś gwiazdą wieczoru była CLEO (na zdjęciu), jedna z popularnych polskich wokalistek, która wystąpiła wraz z zespołem. W Suwałkach zaśpiewała swoje przeboje, m.in. „My Słowianie”, „Cicha woda”, „Łowcy”, „Zabiorę nas”, „Za krokiem krok”, „Brać”, „Dom”. Na scenie muszli koncertowej Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna

W niedzielę w Parku Konstytucji 3 Maja poza kiermaszem pojawiła się familijna strefa zabaw dla dzieci oraz stoiska lokalnych twórców, artystów i stowarzyszeń kulturalno-artystycznych. Najmłodsi obejrzeli Niedzielny Poranek Teatralny i wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych animacjach. Oprócz zakupów i degustacji, można było obejrzeć występy lokalnych artystów. Na scenie pojawili się między innymi, Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna, Suwałki Gospel Choir, zespoły „Suwalskie Starszaki” i „Srebrne Pierwiosnki”, a także dzieci i młodzież z zespołów FLEX, DOTYK, RADOŚĆ, Studia Piosenki ŚWIETLIK oraz młodzi muzycy z pracowni muzycznych SOK.

– Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym święcie. Dziękuję też organizatorom, którzy przyczynili się do tego, że nasze uroczystości były udane. Cieszę się, że było zdrowo oraz radośnie i ciekawie, jak na święto przystało. Przed nami jeszcze dużo wydarzeń tego lata, na które wszystkich serdecznie zapraszam – tak kolejną edycję Jarmarku Kamedulskiego podsumował prezydent Czesław Renkiewicz.

Ostatni dzień Jarmarku Kamedulskiego zakończył się akcentem muzycznym. Na Bulwarach nad Czarną Hańczą wystąpił zespół Studio Accantus z Warszawy. Tuż po koncercie miała miejsce premierowa projekcja filmu przygotowanego przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach pt. „300-lecie Suwałk”. Film zaprezentowano przy Galerii Stara Łaźnia.

Fot. Magda Słabińska

Top