IV Edycja Festiwalu Wigrosfera

IV Edycja Festiwalu Wigrosfera

IV Edycja Festiwalu Wigrosfera to dźwiękowa odpowiedź na naturalną ludzką potrzebę obcowania z naturą i kulturą. To wydarzenie nietuzinkowe, jedyne w swoim rodzaju, łączące kulturę wysoką z pięknem i walorami turystycznymi suwalszczyzny.

IV edycja festiwalu odbędzie się 14 i 15 lipca 2023 r. na terenie Wigierskiego Parku Narodowego oraz w Suwałkach. Gwiazdą festiwalu będzie niekwestionowany talent improwizatorski światowych scen, wybitny skrzypek – Adam Bałdych. Główna scena usytuowana będzie na plaży PTTK w Starym Folwarku z widokiem na jedno z najpiękniejszych polskich jezior – Wigry. W mieście Suwałki koncerty będą się odbywały w sali koncertowej Suwalskiego Ośrodka Kultury. Idea artystyczna zakłada prezentację najbardziej kreatywnych polskich twórców, którzy łączą w swoich dokonaniach tradycję muzyki klasycznej oraz najnowsze jej osiągnięcia wykorzystujące nowinki technologiczne.

W ciągu dwóch dni wydarzeń odbędą się cztery koncerty, zaprezentowana będzie wielozmysłowa instalacja performatywna oraz przeprowadzone zostaną warsztaty dla dzieci.

W Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpi Ptakova, alternatywna wokalistka nominowana do Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku oraz awangardowy akordeonista Zbigniew Chojnacki. Na scenie nad Jeziorem Wigry wystąpi trójmiejski twórca muzyki elektronicznej Piotr Kaliński, który wprowadzi widownię w medytacyjno-ambientowy live-set pt: „Silberhammer”. Wraz z Adamem Bałdychem wystąpi fenomenalny jazzman i pianista polski – Krzysztof Dys.
Widownia nad Jeziorem Wigry będzie mogła również obcować z wielozmysłową, interaktywną instalacją eksplorującą temat wstydu pt: „Eden Open Source”, której autorką jest Monika Popiel. Całości dopełnią warsztaty przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku, gdzie dzieci będą eksplorować różnorodność form i kształtów świata roślin. W Wigierską Florę wprowadzi je Ksenija Konopek.

14.07 – bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie SOK lub na stronie bilety.soksuwalki.eu
15.07 – wstęp wolny

Program:
Dzień I – 14.07.2023 – Suwałki – Suwalski Ośrodek Kultury
Godz. 19.00 Ptakova
Godz. 20.00 Zbigniew Chojnacki Solo

Dzień II – 15.07.2023 – Plaża PTTK w Starym Folwarku
Godz. 20.00 Piotr Kaliński – Silberhammer
Godz. 21:00 Adam Bałdych i Krzysztof Dys

Wydarzenia towarzyszące:
15.07.2023
15.00 – 16.30 – Muzeum Wigier w Starym Folwarku
Warsztaty dla dzieci “Wigierska Flora” – prowadzenie Ksenija Konopek
14.00 – 22.00 – Plaża PTTK w Starym Folwarku
Multimedialna Wystawa “Eden Open Source” Moniki Popiel

Mecenasami wydarzenia są: Urząd Miejski w Suwałkach, Urząd Gminy Suwałki, Fundacja PZU.
Organizator: Fundacja ART – SOS Alicji Roszkowskiej, Stowarzyszenie NeoArte

Top