Inicjatywy Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód

Inicjatywy Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód

Podczas „śniadania prasowego” zorganizowanego 3 października w Parku Naukowo-Technologicznym jego prezes Dariusz Bogdan omówił najbliższe przedsięwzięcia zaplanowane przez spółkę. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył też Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

– Chcemy rozwijać przedsiębiorczość w Suwałkach choć mamy świadomość, że do drzwi puka kryzys gospodarczy. Działania Miasta i Parku są ukierunkowane na rozwój przedsiębiorczości, którą chcemy zarażać przede wszystkim osoby młode. To do nich jest skierowanych bardzo dużo działań w nowym programie rozwoju przedsiębiorczości, który powinien zostać przyjęty już w tym miesiącu przez Radę Miejską – powiedział na początku spotkania Czesław Renkiewicz

Konkursu Biznesówki – ZaPARKuj swój biznes.

Dariusz Bogdan przypomniał, że wystartowała kolejna edycja konkursu Biznesówki – ZaPARKuj swój biznes. Jego celem jest aktywizacja i pobudzanie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości  wśród uczniów suwalskich szkół ponadpodstawowych oraz studentów zamieszkałych w Suwałkach, chcących uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach.

W celu przystąpienia do konkursu uczestnik opracowuje i zgłasza pomysł biznesowy do 9 grudnia (szczegółowe informacje oraz konsultacje dot. biznesplanów: akademia@park.suwalki.pl oraz pod numerem telefonu 87 564 22 34).

Finał konkursu oraz prezentacja  pomysłów biznesowych przed komisją konkursową odbędzie się 19 grudnia br. w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach .Zwycięskie pomysły biznesowe nagrodzone zostaną finansowym wsparciem:

1 miejsce – 7000 zł

2 miejsce – 5000 zł

3 miejsce – 3000 zł

Miejsce pracy na trudne czasy

Od 3 października można też skorzystać z nowej przestrzeni, którą przygotował Park. Coworking Zone to strefa przeznaczona dla małych przedsiębiorców nie mających biura, a chcących zorganizować spotkania biznesowe lub pracować w innych warunkach niż we własnym domu. Wspólna przestrzeń do pracy pozwala na  poznanie  się,  wymianę  wiedzy  i  doświadczenia, zainspirowanie się i wspólne tworzenie projektów.

Noc Innowacji (22października)

Tego dnia Park zaprasza wszystkich chętnych chcących zobaczyć jak od zaplecza działają parki technologiczne, uniwersytety i innowacyjne firmy.

Harmonogram  Nocy Innowacji:

17:00 – 20:00 – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności – wstęp wolny

17:00 – 19:00 – Programowanie z Photonem – zajęcia dla dzieci

18.00 – 19.00 – Blockchain o co kaman, czyli dzięki czemu i jak działają kryptowaluty?” Łukasz Korol – założyciel Code&Pepper

19.00 – 20.00 – „PROFESJONALIZM – czy  jesteś profesjonalistą?” Hubert Roszkowski – właściciel firmy Frydenbo Boats Production

FLEX. Future Lab Experience

Już w listopadzie Park uruchomi innowacyjne przedsięwzięcie FLEX. Future Lab Experience.

– Projekt ten skierowany jest do młodzieży maturalnej z Suwałk. Dyrektorzy szkół średnich wytypują 24 najzdolniejszych uczniów, którzy będą mogli zapoznać się z ponad 12 różnymi branżami politechnicznymi. Będzie to miało na celu pomóc im w wyborze odpowiedniego kierunku studiów – mówił Dariusz Bogdan, prezes PNT.

W programie tym wezmą udział maturzyści oraz uczniowie klas przedmaturalnych, uzdolnieni technicznie, chcący podjąć naukę na studiach technicznych (w tym politechnicznych), ale bez jasno sprecyzowanego kierunku studiów. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w miesiącu (sobota) w wymiarze 2 x 1,5 godziny w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach lub w siedzibach firm – partnerów projektu . Pierwsze spotkanie rozpocznie się 5.11.2022r.

Tematyka spotkań:

– Sztuczna Inteligencja i rozszerzona rzeczywistość

– Reżyseria i montaż filmowy

– Mechanika

– Automatyka

– Energetyka Cieplna

– Zarządzanie Energią

– Programowanie

– Inżynieria produkcji

– Marketing internetowy

– Zarządzanie

– Logistyka

– Ochrona Środowiska

Top