Już po raz 20 odbył się Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona, na którym zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli aż 9 medali! Na turnieju rywalizowali zawodnicy w kategoriach do lat 13, 15, 17 oraz 19.

Jako pierwsi turniej zakończyli nasi młodzicy młodsi, którzy zdobyli dwa brązowe medale. Pierwszy medal zdobyła Róża Szyperek w grze pojedynczej dziewcząt. Następny medal w tej kategorii dorzuciła Róża wraz z Agatą Szeligą w grze podwójnej dziewcząt.

Na następne medale nie trzeba było długo czekać, bowiem w kategorii U15 Aleksandra Wasilewska odniosła zwycięstwo w grze pojedynczej dziewcząt.

Kolejne medale zapewnili nam zawodnicy w kategorii nam nasi juniorzy w kategorii do lat 19. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła nasza zawodniczka Hanna Niczyporuk a brązowy medal dorzuciła Viktoriya Pletsiukhova. Srebrny medal w grze podwójnej juniorów zdobył Jan Szeszko grający w parze z Igorem Skolimowskim. Następne medale dorzuciły nasze juniorki w grze podwójnej. Viktoriya Pletsiukhova grając w parze z Antoniną Cybulką zdobyły złoty medal a na najniższym stopniu podium uplasowały się Hanna Niczyporuk grająca w parze z Aleksandrą Wilczewską.

Ostatnią kategorią turniejową była kategoria Elity, w której nasz zawodnik Adam Szolc zdobył złoty medal w grze podwójnej mężczyzn grając w parze z Tymoteuszem Malikiem.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom za tak dobry wynik.

Źródło: Suwalski Klub Badmintona