Grad medali podczas XX Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona

Grad medali podczas XX Warszawskiego Otwartego Festiwalu Badmintona

Już po raz 20 odbył się Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona, na którym zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli aż 9 medali! Na turnieju rywalizowali zawodnicy w kategoriach do lat 13, 15, 17 oraz 19.

Jako pierwsi turniej zakończyli nasi młodzicy młodsi, którzy zdobyli dwa brązowe medale. Pierwszy medal zdobyła Róża Szyperek w grze pojedynczej dziewcząt. Następny medal w tej kategorii dorzuciła Róża wraz z Agatą Szeligą w grze podwójnej dziewcząt.

Na następne medale nie trzeba było długo czekać, bowiem w kategorii U15 Aleksandra Wasilewska odniosła zwycięstwo w grze pojedynczej dziewcząt.

Kolejne medale zapewnili nam zawodnicy w kategorii nam nasi juniorzy w kategorii do lat 19. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła nasza zawodniczka Hanna Niczyporuk a brązowy medal dorzuciła Viktoriya Pletsiukhova. Srebrny medal w grze podwójnej juniorów zdobył Jan Szeszko grający w parze z Igorem Skolimowskim. Następne medale dorzuciły nasze juniorki w grze podwójnej. Viktoriya Pletsiukhova grając w parze z Antoniną Cybulką zdobyły złoty medal a na najniższym stopniu podium uplasowały się Hanna Niczyporuk grająca w parze z Aleksandrą Wilczewską.

Ostatnią kategorią turniejową była kategoria Elity, w której nasz zawodnik Adam Szolc zdobył złoty medal w grze podwójnej mężczyzn grając w parze z Tymoteuszem Malikiem.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom za tak dobry wynik.

Źródło: Suwalski Klub Badmintona

Top