Familijne plenerowe spotkania ze sztuką ART-PLAST mają szansę na dofinansowanie z Banku Zachodniego WBK. Do 6 września możecie pomóc swoimi głosami.

ART-PLAST otrzymał już grant w ramach II edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Teraz ma szansę na dodatkowe dofinansowanie.

Aby zagłosować na organizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury plenerowe spotkania ze sztuką ART–PLAST (prowadzenie Halina Mackiewicz), wystarczy wejść na stronę www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html, odnaleźć projekt i kliknąć „WYBIERAM”.

O ART–PLAST:
Projekt będzie polegał na cyklicznych spotkaniach artystycznych, odbywających się raz w miesiącu, od wiosny do jesieni, w przestrzeni miejskiej Suwałk. Spotkania będą miały charakter rodzinny, wielopokoleniowy (będą skierowane do dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów). Wyjście ze sztuką w przestrzeń publiczną Suwałk wpłynie pozytywnie na: – wykorzystanie przestrzeni miejskiej, która stanowi jedną z największych jego wartości, jako dobra wspólnego, miejsca kontaktu z kulturą, – interakcje między obcymi sobie ludźmi i między pokoleniami, wzajemne poznanie siebie (wspólne zabawy i gry jednoczą społeczność lokalną), – przygotowanie mieszkańców miasta do odbioru współczesnej sztuki oraz aktywnego uczestnictwa w kulturze. Spotkania będą realizowane przez instruktorów SOK, przy udziale młodzieży skupionej przy SOK – grupy teatralnej Mikrus i teatru Form Czarno-Białych PLAMA. Każde spotkanie będzie miało określoną tematykę, wokół której będą realizowane działania twórcze i etiuda teatralna.