Anna German gwiazda polskiej piosenki lat 60. i 70. Podczas kwietniowego koncertu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej usłyszymy wyjątkowe utwory Anny German w wykonaniu solistek: Natalii Winnik, Natalii Roguckiej-Górskiej, na fortepianie zagra Krzysztof Krzesicki. Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza.

5.04.2024, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 50 zł
Suwalską Kartą Mieszkańca >>  zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)

Kup tutaj

Patronat medialny: Dwutygodnik Suwalski

Piękna, utalentowana wokalistka śpiewała przecież przede wszystkim o miłości. Miłość pomagała jej przetrwać trudy życia. Wierzyła, że prawdziwa miłość przezwycięża wszystkie trudy. Uczucie tak samo czyste jak jej głos – promień, który swym brzmieniem rozświetlał polskie i światowe estrady.

Anna German trwale zapisała się na kartach historii polskiej piosenki. Miała niepowtarzalny, cudowny, wyrazisty głos i aktorski talent do wyrażania emocji. Zachwycała w wielu aspektach, tym najbardziej oczywistym, fizycznym, ale i wewnętrznym – była osobą wrażliwą i niezwykle utalentowaną, także kompozytorsko. Fascynowała klasą i wdziękiem. Bardzo skromna w życiu prywatnym, charyzmatyczna, wręcz magnetyczna na estradzie. Była genialnym samoukiem – technicznie potrafiła świetnie wykonać każdy utwór, a wszystko, co śpiewała, było szczere, płynęło z serca.

Natalia Winnik – Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. w 2011 r. zdobyła Nagrodę Specjalną w XI. Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, a w 2014 roku I. Wyróżnienie. W 2015 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Muzyka bez granic” w Druskiennikach (Litwa) zdobywając III nagrodę. W 2017 roku zdobyła III nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju oraz została finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Operowego „Magda Olivero” w Mediolanie /Włochy/. Już w trakcie studiów występowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej kreując postać Cherubina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta oraz Orfeusza w „Labiryncie Orfeja” Nikolet Burzyńskiej. Współpracowała z dyrygentami takimi jak: Kazimierz Dąbrowski, Tomasz Radziwonowicz, Ignacy Ołów, Marta Kluczyńska, Janusz Przybylski, Marta Kosielska, Krzysztof Jakub Kozakiewicz, Jan Ślęk, Krzesimir Dębski, Michael Kuhn. Obecnie jest solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncertuje w kraju oraz za granicą.

Natalia Rogucka-Górska – absolwentka śpiewu solowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jolanty Janucik oraz kierunku pedagogicznego w Wyższej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych jako pianistka oraz śpiewaczka. Między innymi II Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów im. Roberta Schumanna w Suwałkach, VIII Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garlinowicz w Olsztynie, II Festiwalu Piosenki Eleni. W 2016 roku została stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego za liczne osiągnięcia artystyczne. Została wybrana do reprezentowania Polski podczas Międzynarodowego Festiwalu Anny German, podczas którego zdobyła II miejsce. Po festiwalu czynnie koncertuje z repertuarem Anny German m.in. w TVP Polonia z towarzyszeniem pianisty samej Anny German- Bogdanem Sobkowiakiem oraz w Europejskim Centrum Kultury Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W 2023 roku rozpoczęła działalność w swoim rodzinnym mieście kształcąc wokalnie młode talenty z Suwalszczyzny we własnym Studiu Piosenki Andante.

Krzysztof Krzesicki – pianista i akordeonista, kapelmistrz Kapeli ZPiT Suwalszczyzna, autor opracowań muzycznych do spektakli “Bal w Resursie Obywatelskiej. 1914 r.”, “W podsuwalskiej oberży”, “Żar Bułgarii” i obrazka scenicznego “Kochajmy się”. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną, lider zespołu Piano Blues Band.

Tomasz Radziwonowicz – dyrygent. Skrzypek, aranżer, kompozytor, dyrygent i pedagog. Jeden z najaktywniejszych propagatorów muzyki polskiej w kraju i na świecie. Założyciel kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia oraz orkiestry Sinfonia Viva, z którymi wielokrotnie występował w polskich i światowych salach koncertowych. Dorobek kompozytora mieści m.in. dwa koncerty skrzypcowe, koncert na wiolonczelę i smyczki, antyfonę na sopran, chór mieszany i 10 instrumentów smyczkowych, fantazję na fortepian, smyczki i 7 instrumentów dętych, pieśń do słów Karola Wojtyły oraz Missa nokturna skomponowaną na 1050. rocznicę Chrztu Polski. Tomasz Radziwonowicz jest autorem nowatorskich aranżacji z zakresu muzyki poważnej, jazzowej, muzyki popularnej i kolęd. Jako pierwszy dokonał opracowań na fortepian i kwintet smyczkowy wszystkich utworów Fryderyka Chopina napisanych na fortepian z towarzyszeniem orkiestry.

Więcej informacji>>>