8 sierpnia o godz. 17.00 Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej zaprasza na spotkanie autorskie z Dorotą Zawadzką, które odbędzie się w sali im. Jadwigi Towarnickiej w ramach Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód w Suwałkach. Ile gatunków dzięciołów zamieszkuje w Polsce? Co wiemy o ich zwyczajach? Dlaczego dzięcioły bębnią i czy potrafią śpiewać? O tym wszystkim i nie tylko opowiedzą autorzy książki Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód, który odbędzie się w dniach 10-14 sierpnia 2023 roku w Budzie Ruskiej.

O autorach: Dorota Zawadzka i Grzegorz Zawadzki, ornitolodzy, przyrodnicy, oddają w Wasze ręce przyrodniczą opowieść, która pomaga bliżej poznać życie dzięciołów – ptaków zapewniających przetrwanie wielu innym gatunkom.

Werbel, czyli zrozumieć dzięcioły, to książka zarówno do czytania, oglądania, a także do… słuchania! Po zeskanowaniu za pomocą smartfona (z dostępem do Internetu) zamieszczonych w niej QR kodów można usłyszeć głosy dzięciołów. (źródło: Wydawnictwo Paśny Buriat)