W suwalskim Urzędzie Miejskim odbyło się dziś uroczyste wręczenie tornistrów z wyprawką szkolną 61 tegorocznym pierwszoklasistom. Fundatorem wyprawek jest PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok, która realizuje po raz trzeci na terenie województwa podlaskiego i Miasta Suwałki akcję „Energetyczny tornister”.

Pierwszaki w plecakach znalazły: zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier wycinankowy, klej, nożyczki, plastelinę oraz czekoladę.

Akcja prowadzona jest we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Suwałkach. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który wziął udział we wręczeniu „Energetycznego tornistra” podziękował za przeprowadzenie akcji.

– Dziękuję, że po raz trzeci mieszkańcy naszego miasta mają możliwość skorzystania z Państwa pomocy– mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Takie działanie to ogromne wsparcie zarówno działań samorządu jak i dla osób potrzebujących wsparcia z naszego Miasta.

Tornistry wręczali Jarosław Dzięgielewski, dyrektor generalny PGE dystrybucja w Białymstoku oraz Adam Słuchocki dyrektor Rejonu Energetycznego Suwałk.

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok od lat prowadzi działalność w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspiera finansowo m.in.: Caritas, Stowarzyszenie Droga, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundację Mam Marzenie, Polski Komitet Pomocy Społecznej Oddział Białostocki, Fundacja Dzieciom Zdążyć z pomocą, Szkoły z oddziałami integracyjnymi, Domy Dziecka w Łomży, Zambrowie, Białymstoku i Krasnem.

Przy tej okazji przypominamy o możliwości ubiegania się o dofinansowanie na zakup podręczników, z których dzieci będą korzystać w roku szkolnym 2015/2016.

Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach pod tym adresem:http://um.suwalki.pl/wyprawka-szkolna-20152016/