Ponad tysiąc dwustu suwalskich nauczycieli obchodzi dziś swoje święto. W Suwałkach obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęły się już wczoraj. W Suwalskim Ośrodku Kultury ponad 600 pracowników suwalskich szkół mogło obejrzeć sztukę „Mój dzikus!” z Justyną Sieńczyłło w roli głównej. A dziś dalsza część obchodów Dnia Edukacji Narodowej również w SOK.

Podczas dzisiejszej uroczystości zostaną wręczone nagrody Prezydenta Suwałk dla suwalskich nauczycieli.

W Suwałkach środowisko oświatowe to ważna grupa zawodowa. W całym mieście mamy 1217 nauczycieli i 546 pracowników administracji i obsługi. Nauczyciele – 16 pań opiekunek zatrudnione są też w żłobku miejskim w Suwałkach.

– Nauczyciele pełnią ważna rolę w życiu każdego człowieka. Wszyscy spotkaliśmy na swojej drodze edukacyjnej takich nauczycieli, których pamiętamy do dzisiaj i szanujemy jako swoich mentorów i mistrzów. Wielu z nich jest dzisiaj z nami na tej sali – mówił wczoraj w trakcie swojego wystąpienia Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkW tym szczególnym dniu – w imieniu władz samorządowych naszego Miasta, jak też w swoim własnym – dziękuję, że dobrze wychowujecie uczniów, wpajacie im wiedzę i zasady moralne, które warunkują dobry start w życiu dorosłym – złożył życzenia Prezydent Suwałk, który na ręce nauczycielki Marty Zalewskiej przekazał wiązankę kwiatów.